Minuta ciszy dla Nikiego Laudy przed startem wyścigu o GP Monako

Liberty media oficjalnie potwierdziło, iż start wyścigu o Grand Prix Monako, zostanie poprzedzony minutą ciszy ku pamięci Nikiego Laudy, który zmarł we wtorek.

Wiele zespołów potwierdziło już w środę, że ich samochody będą zawierały specjalne symbole upamiętniające trzykrotnego mistrza świata.  Również władze królowej sportów motorowych postanowiły oddać hołd Austriakowi.

„Formuła 1, FIA, Automobile Club de Monaco oraz wszystkie zespoły F1 pragną gorąco zaprosić wszystkich fanów F1, którzy zasiądą na trybunach podczas niedzielnego wyścigu w Monako o wspólne oddanie hołdu Nikiemu Laudzie, który wygrywał wyścig na ulicach Monte Carlo dwukrotnie w latach 1975 i 1976” – czytamy w oświadczeniu.

Do 20 kierowców, którzy tradycyjnie zbierają się w szeregu, aby wysłuchać hymnu państwa, w którym odbywa się wyścig, dołączą również osoby, które odegrały szczególną rolę w karierze Laudy. Ci drudzy będą dodatkowo zaopatrzeni w czerwone czapki, podobne do tych, które nosił były kierowca m.in. McLarena i Ferrari.