Maverick Vinales: Dla nas to bardzo dobry wynik

Maverick Vinales z fabrycznej Yamahy osiągnął swój najlepszy wynik podczas Grand Prix Niemiec, kończąc rywalizację na drugiej lokacie i mijając linię mety tuż przed Calem Crutchlowem.

Hiszpan popisał się bardzo dobrym startem, jednak od początku wiedział, że wyprzedzenie prowadzącego Marqueza będzie nie możliwe i musi zrobić wszystko, aby utrzymać drugą lokatę.

Zawodnik Yamahy plasował się tuż przed Calem Crutchlowem, który do ostatnich okrążeń szukał miejsca na wyprzedzenie, jednak finalnie utrzymał się przed Brytyjczykiem do same mety.

"W ten weekend odkryliśmy dość wcześnie, że drugie miejsce może być najlepsze, jakie możemy tutaj osiągnąć, więc mając to na uwadze, osiągnęliśmy ten cel" - powiedział Maverick Vinales po drugiej lokacie w Grand Prix Niemiec.

"Przez cały czas widziałem za sobą Cala na tablicy informacyjnej i przez około piętnaście okrążeń zamykałem wszystkie drzwi. Bardzo ciężko pracowałem nad tym, aby mnie nie wyprzedził. Na szczęście dojechałem drugi, więc jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy."

"Dla nas to bardzo dobry wynik, druga lokata to mój najlepszy wynik na tym torze. Ten wynik wiele dla mnie znaczy i przygotowuje mnie na Brno."

"Jestem naprawdę zadowolony, ponieważ wiemy, w jakim kierunku powinniśmy iść. Yamaha działa w dobry sposób i znam nasze mocne oraz słabe strony. Dobrze, że mamy teraz letnią przerwę, aby poprawić nasz motocykl oraz samego siebie."

Vinales przyznał po zakończonej rywalizacji, że ciężkim wyborem była mieszanka, na której będzie się ścigał, jednak podjął ryzyko, które się opłaciło.

"Wybór mieszanki był bardzo trudny, ryzykowałem z twardymi oponami, ponieważ przez większość weekendu właśnie z tą mieszanką pracowałem. Byłem na granicy, ponieważ niewiele brakowało, abym tego wyścigu nie ukończył i powiedziałem sobie: 'Jeśli będę musiał zwolnić na ostatnich dziesięciu okrążeń, zrobię to, ale utrzymam się na przodzie.'"

"Nie mogę doczekać się już Brna, gdzie przetestuje nowe rozwiązania i zobaczymy, czy zrobimy krok naprzód" - dodał Hiszpan.