Massa odkłada debiut w Formule E do kolejnego sezonu

Massa odkłada debiut w Formule E do kolejnego sezonu

Felipe Massa nie będzie walczył o pełen etat w Formule E aż do kolejnego sezonu, pod warunkiem, że zapewni sobie fotel wyścigowy dający mu szansę na walkę o tytuł.

Brazylijczyk, który z końcem sezonu 2017 zakończył swoją karierę wyścigową w Formule 1 przyznał, że nie jest zainteresowanym pełnym etatem w czwartym sezonie Formuły E, choć nie wyklucza zastępstw, jeśli będzie taka możliwość.

Roczna przerwa od rywalizacji w Formule E, nie jest dla Brazylijczyka jednak dużą stratą, czego powodem są inne wyścigi, praca w mediach oraz ze sponsorami, jak również spędzenie wiekszej ilości czasu z rodziną.

Nie sądzę, abym ścigał się w Formule E (w sezonie 2017/18 - przyp. red.), ponieważ dopiero rozpoczął się sezon i większość zespołów ma swoich kierowców - powiedział Felipe Massa.

Chcę ścigać się w mistrzostwach, w których będę wierzył, iż mogę znaleźć się na szczycie, walczyć w wyścigach i o zwycięstwa, a także o mistrzostwo, więc skupię się na znalezieniu odpowiedniego samochodu, włąściwego zespołu, aby dobrze rozpocząć sezon.

Gdybym miał pojechać kilka wyścigów, to nie mam nic przeciwko temu, ale nie wiem czy będę miał taką możliwość. Mistrzostwa się rozpoczęłu i na pewno nie jestem zainteresowany zajmowaniem miejsca za kierownicą po to, aby tam tylko być - dodał Brazylijczyk.