Massa: Ferrari będzie badać Vettela

Massa: Ferrari będzie badać Vettela

Felipe Massa uważa, że sezon 2020 będzie decydującym sezonem dla Sebastiana Vettela, a wyniki zadecydują o jego przyszłości w Ferrari. Według Brazylijczyka, stajnia z Maranello będzie w tym roku bacznie przyglądać się występom niemieckiego kierowcy.

Ferrari zaskoczyło środowisko Formuły 1 na krótko przed Bożym Narodzeniem, ogłaszając przedłużenie umowy z Charlesem Leclerkiem do 2024 roku. Monakijczyk zaliczył znakomity sezon 2019, zdobywając 7 pole position – najwięcej spośród wszystkich kierowców –  i zwyciężając w dwóch wyścigach. Z kolei dla Vettela ubiegłoroczna runda mistrzostw świata była najgorszą, odkąd przeszedł do włoskiego zespołu. Szereg błędów popełnionych na torze oraz uginanie się pod presją młodego i utalentowanego kolegi z ekipy wywołały lawinę plotek o jego rychłym odejściu z Ferrari i zakończeniu kariery w Formule 1. Sam kierowca zaprzeczył temu i niejednokrotnie zapowiadał swoją walkę o powrót do formy.

Felipe Massa, który ścigał się w barwach z Maranello w sezonach 2006-2013, doskonale zna mentalność i atmosferę panującą w legendarnej stajni. Przekazał swoją opinię o sytuacji obecnych kierowców Ferrari na łamach Motorsportu.

„Myślę, że ten sezon pokaże kierunek, który Ferrari obierze w przyszłości. Charles już udowodnił, że jest przyszłością tego zespołu i jest tym kierowcą, który wygrał pięcioletni kontrakt” – powiedział Massa.

„W tym roku Ferrari będzie badać Vettela i zadecydują, czy pozostanie w ich zespole czy nie. Musimy jednak poczekać na rozpoczęcie sezonu i zobaczyć, jak rozwinie się jego sytuacja” – dodał Brazylijczyk.

Obecny kontrakt Sebastiana Vettela z Ferrari wygasa wraz z końcem 2020 roku.