Marquez: Na Sachsenring mieliśmy najlepszy motocykl

Marc Marquez po raz dziesiąty zwyciężył na torze Sachsenring podczas Grand Prix Niemiec, nie dając swoim rywalom żadnych szans na odebranie mu kolejnej wygranej. Hiszpan przyznał, że był pewien dojechania do mety na pierwszej lokacie jeszcze przed startem.

Mimo ruszenia z pierwszej lokaty, po dziesiątym pole position w Niemczech, Hiszpan słabszym tempem ropoczął rywalizację na Sachsenring, jednak po dobrym dogrzaniu opony Marquez zaczął powiększać przewagę nad swoimi rywalami, co dało mu na mecie ponad cztery i pół sekundy przewagi nad drugim Vinalesem.

Zawodnik zespołu Repsol Hondy przyznał, że przez cały weekend był pewien sukcesu na niemieckim obiekcie, ponieważ wierzył, że motocykl Hondy jest tutaj najszybszy.

"W ten weekend zrobiliśmy wszystko w prawidłowy sposób" - powiedział Marc Marquez. "Czasami mieliśmy lepszy lub gorszy motocykl (w porównaniu do konkurencji - przyp. red.), ale tutaj mieliśmy najlepszy motocykl oraz dogodne warunki, więc wiedziałem, że musimy z tego skorzystać, co dało mi i Calowi podium."

"Byłem przekonany" - przyznał Hiszpan po swojej wygranej. "W deszczowych warunkach nigdy nic nie wiadomo, ale wszystkie prognozy mówiły, że wyścig będzie suchy, więc w ogóle się nie martwiłem; tak było podczas początkowych okrążeń, kiedy uważałem na przednią oponę."

"Na pierwszych dwóch okrążeniach byłem bardzo wolny, co było po prostu dogrzewaniem opony, a naciskać zacząłem od trzeciego okrążenia, co prowadziło do stopniowego powiększania przewagi, więc jestem szczęśliwy" - dodał Hiszpan.

Piąta wygrana Marqueza w tym sezonie pozwoliła powiększyć przewagę do pięćdziesięciu ośmiu punktów nad drugim w zestawieniu Andreą Dovizioso, który był piąty.