Marko: Czołową trójkę zamyka w tej chwili Mercedes

Dr Helmut Marko, doradca zespołu Aston Martin Red Bull Racing z ramienia szefa koncernu Red Bull przyznał, że ekipa z Milton Keynes jest przed Mercedesem, jednak nadal ściga Ferrari.

Ekipa miała podczas tysięcznego wyścigu Formuły 1, który odbędzie się w tym sezonie w Szanghaju, wprowadzić do swojej tegorocznej konstrukcji RB15 kilka znaczących poprawek, jednak w związku z tempem, jakie narzucił w ekipie z Milton Keynes Adrian Newey, zmiany te zostaną wprowadzone już podczas pierwszego weekendu wyścigowego w tym sezonie, który odbędzie się w nadchodzącym weekend na ulicach Melbourne.

"Mieliśmy w planach wprowadzenie na GP Chin pakietu poprawek do naszej tegorocznej konstrukcji, jednak w związku z decyzją i determinacją Adriana Neweya, części te zostaną wprowadzone już od Melbourne" - powiedział Helmut Marko.

Marko jest bardzo pozytywnie nastawiony przed nadchodzącym sezonem, według jego obliczeń, aktualnie na czele stawki znajduje się zespół Ferrari, jednak tuż za nim nie znajduje się ekipa Mercedesa, lecz zespół Red Bulla.

"Jesteśmy optymistycznie nastawieni przed sezonem, gdyż dane, które posiadamy napawają nas dużym optymizmem. Patrząc po tempie wyścigowym najszybsze aktualnie jest Ferrari, my jesteśmy tuż za nimi, natomiast czołową trójkę zamyka w tej chwili Mercedes."

"Gdy popatrzymy na nasz bolid pod kątem technicznego wykończenia oraz wydajności, to śmiało mogę powiedzieć, że jest to najlepszy bolid, jaki wyjechał z naszej fabryki w ostatnich kilku latach."

Helmut Marko w każdym praktycznie wywiadzie broni oraz zachwala jednostkę napędową Hondy, dzięki której według Austriaka zespół Red Bulla, będzie walczył w tym sezonie o co najmniej pięć zwycięstw w ciągu sezonu.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dotychczasowej współpracy z Hondą. Bardzo cieszy nas brak problemów z silnikiem podczas testów, które w poprzednich latach dość mocno nas prześladowały, niestety nie tylko podczas testów."

"W poprzednim roku na silnikach Renault wygraliśmy cztery wyścigi, cel na ten sezon jest przebić tę liczbę i wygrać pięciokrotnie w ciągu sezonu" - dodał Austriak.