Marc Marquez w Repsol Hondzie do 2024 roku

Marc Marquez w Repsol Hondzie do 2024 roku

Sześciokrotny mistrz świata MotoGP Marc Marquez przedłużył kontrakt z Honda Racing Corporation do grudnia 2024 roku – poinformował japoński zespół.

Hiszpan dołączył do królewskiej klasy Motocyklowych Mistrzostw Świata w 2013 roku jako zawodnik zespołu Repsol Honda i już w debiucie wywalczył tytuł mistrzowski. Od tego czasu najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej okazywał się również w latach 2014, 2016-2019.

Dotychczasowy kontrakt Marca Marqueza kończył się po sezonie 2020. Współpraca pomiędzy nim a zespołem Repsol Honda układa się jednak idealnie, w związku z czym umowę z 27-letnim Hiszpanem przedłużono aż do końca 2024 roku.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ogłosić informację o pozostaniu Marca w rodzinie Hondy na kolejne cztery lata” – powiedział szef zespołu HRC, Yoshishige Nomura. „Rozpoczęliśmy rozmowy kilka miesięcy temu. Obie strony liczyły na kontynuację współpracy i kolejne, wspólne sukcesy”.

„Jestem dumny z kontynuacji współpracy z Honda Racing Corporation przez kolejne cztery lata” – powiedział Marquez. 

Hiszpan jednocześnie przyznał, że obecny zespół zapewnia mu pewność w osiąganiu zamierzonych celów. Jeśli w tym roku zdobędzie tytuł mistrzowski, wyrówna już osiągnięcie Valentino Rossiego.

„Od pierwszego roku współpracy osiągamy sukcesy. Jestem bardzo szczęśliwy, że pozostanę częścią rodziny Hondy” – zakończył Marquez.

W MotoGP Hiszpan 56-krotnie wygrywał, 95 razy stawał na podium i 62 razy zdobywał pole position. Marquez to najbardziej utytułowany zawodnik Hondy w historii.