Lusterka i zawieszenie FW42 niezgodne z regulaminem

Według włoskiego Motorsportu FIA w dość szczegółowy sposób zainteresowała się elementami przedniego zawieszenia oraz lusterkami, które były zainstalowane w FW42 podczas zeszłotygodniowych testów. Z ich inspekcji wynikło, że zespół Williams musi wymienić wcześniej wspominane elementy, ponieważ są niezgodne z aktualnym regulaminem.

Pierwszą rzeczą, którą musi wykonać Williams, jest wymiana lusterek. Od jakiegoś czasu mówiło się, że obecna konstrukcja lusterek w FW42 budzi pewne zastrzeżenia. W tej sprawie interweniował m.in. dyrektor techniczny zespołu Racing Point. Całe zamieszenie jest związane z kształtem tego elementu, który powoduje zmianę kierunku przepływającego powietrza wokół bolidu.

Kolejną sprawą, którą zajęła się FIA, jest przednie zawieszenie, a dokładnie jego dwa elementy. Ekipa z Grove będzie musiała przebudować obudowę głównego mocowania przednich wahaczy oraz kształt dolnego wahacza.

W przypadku wymiany lusterek nie powinno być większego problemu, gorzej w przypadku zawieszania, gdyż zespół odbył już testy na obecnej konstrukcji tego elementu i w związku z wprowadzeniem do niej nowych elementów, wszystkie zebrane dane będą już nieaktualne. Niewykluczone, że w związku z ograniczonym czasem, do pierwszego wyścigu zespół wykorzysta w tegorocznym bolidzie elementy z zeszłorocznej konstrukcji. Większych poprawek i aktualnych części na ten sezon spodziewać się można, jak zawsze, w okolicach pierwszego europejskiego wyścigu, który odbędzie się na początku maja.