Louis Camilleri: Nadal będziemy inwestować w infrastrukturę Ferrari

Louis Camilleri: Nadal będziemy inwestować w infrastrukturę Ferrari

Ferrari ogłosiło, że nakłady inwestycyjne na projekt związany z Formułą 1 będą systematycznie zwiększane, mając na uwadze świadomość wyzwań, jakie niesie ze sobą nowa era najważniejszej serii wyścigowej świata.

Dyrektor wykonawczy Ferrari, Louis Camilleri, podkreślił rolę zaangażowania firmy Ferrari w zespół wyścigowy. Camilleri twierdzi ponadto, że budżet Scuderii może zostać zwiększony, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu 2021.

"Ten rok będzie krytyczny. Jak zawsze dążymy do zwycięstwa, dlatego nadal będziemy inwestować w naszą infrastrukturę, zasoby i technologie" - powiedział Camilleri w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

Obecnie wiele ekip planuje zwiększenie nakładów, aby przed planowanymi ograniczeniami finansowymi móc opracować jak najwięcej rozwiązań dla bolidów budowanych w myśl nowego regulaminu technicznego. Camilleri jasno stwierdza, że sezon 2021 wymaga natychmiastowych inwestycji, w związku z czym nakłady na działalność Scuderii Ferrari zostaną zwiększone

"Nowe przepisy, które wejdą w życie w 2021 roku, pociągają za sobą opracowanie zupełnie innego samochodu, który już w tym roku będzie wymagał dodatkowych zasobów i wydatków. Nastąpi znaczny wzrost inwestycji."

Tymczasem ekipa z Maranello zbliża się do prezentacji swojego tegorocznego samochodu. Pierwsze plotki wskazywały jednak na problemy związane z koncepcją aerodynamiczną bolidu, jednakże najnowsze wieści płynące z fabryki Ferrari mają zdecydowanie bardziej optymistyczny wydźwięk.

"Sygnały z ubiegłego tygodnia są bardzo zachęcające. Jak dotąd nie ustrzegliśmy się problemów, ale mamy jeszcze czas" napisał na swoim blogu Leo Turini, blisko związany z zespołem Scuderia Ferrari.