Leclerc zadowolony z kwalifikacji mimo wielkiego zamieszania w Q3

Charles Leclerc podczas Grand Prix Włoch na torze Monza zdobył swoje czwarte w tym sezonie pole position, jednak całe zajście w kwalifikacjach nazwał "wielkim bałaganem".

Podczas finałowej sesji kwalifikacyjnej doszło do kuriozalnego zajścia, kiedy aż siedmiu zawodników nie zdołało rozpocząć drugiego szybkiego przejazdu, co było spowodowane późnym wyjazdem z boksów i szukaniem przez kierowców tunelu aerodynamicznego za innym zawodnikiem.

Kierowca Ferrari najszybsze okrążenie, które dało mu pierwszą lokatę, pokonał podczas pierwszego przejazdu i tym samy zapewnił sobie czwarte pole position w sezonie.

"Oczywiście to uczucie, kiedy wyszedłem z samochodu, słysząc tak głośne okrzyki tłumu, były absolutnie niesamowite" - przyznał po kwalifikacjach Charles Leclerc.

"Z drugiej jednak strony, wstyd dla zespołu, ponieważ Sebastian nie mógł wykonać drugiego okrążenia, a był bardzo szybki."

"Czułem, że pierwsza i druga lokata może być możliwa, mimo że pozostali byli bardzo szybcy i było bardzo, bardzo blisko."

"Cała sesja kwalifikacyjna była, jak jeden wielki bałagan, ale jestem bardzo zadowolony z pierwszego pola startowego."

Monakijczyk zdradził także taktykę Ferrari po tym, jak minął Sebastiana Vettela na przeciwległej prostej i był w stanie rozpocząć ostatnie mierzone okrążenie pod koniec Q3.

"Aby być całkowicie szczerym, plan polegał na tym, że podczas pierwszego przejazdu Sebastian weźmie mnie na hol, a w drugim zrobię to ja."

"Tak właściwie wyjechałem z boksów przed nim, a potem zrobił się wielki bałagan, po pokonaniu zakrętów numer jeden i dwa, a także z powodu mocnego zwolnienia McLarena i Renault w środku toru, co spowodowało, że nie mieliśmy, gdzie pojechać."

"Sebastian wyprzedził mnie podczas tego zamieszania, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że było dość ciasno, a potem pozostałem w zasadzie za Sebem do ostatniej prostej, kiedy usłyszałem w radiu: 'możesz wyprzedzić Seba', więc go wyprzedziłem, ale potem nie miałem czasu na rozpoczęcie okrążenia. Wielka szkoda, ale nie sądzę, żebym mógł zrobić znacznie więcej" - dodał kierowca Ferrari.