Lance Stroll wierzy w Williamsa: Mam nadzieję, że wkrótce wyjdą z tego złego okresu

Lance Stroll, który wraz z końcem ubiegłego sezonu odszedł z Williamsa, przyznał, że ma nadzieję na poprawę formy swojej byłej ekipy.

Początki ery hybrydowej w Formule 1 były całkiem udane dla legendarnego brytyjskiego zespołu. Ostatnie dwa sezony to jednak całkowita obniżka formy i spore problemy z przygotowaniem konkurencyjnego samochodu. Tegoroczne mistrzostwa jak na razie dla Williamsa są fatalne, gdyż zarówno Robert Kubica, jak i George Russell nie mają żadnych szans na rywalizację z pozostałymi zespołami. Brytyjska ekipa jako jedyna w stawce nie zdobyła jeszcze żadnego punktu.

Świat Formuły 1 ma nadzieję, że zespół z Grove będzie w stanie niebawem wyjść z zapaści i powróci z konkurencyjnym samochodem. Jedną z osób, które na to liczą, jest Lance Stroll, który przeszedł w tym sezonie z Williamsa do Racing Point, gdzie właścicielem jest jego ojciec, Lawrence.

„To dla nich trudne. Spędziłem tam dwa sezony. Formuła 1 jest bardzo trudnym środowiskiem. Wszystkie elementy muszą ze sobą współpracować, aby były wyniki, a czasami wystarczy jedna zła decyzja, żeby wszystko się rozpadło” – mówił w rozmowie z La Presse Lance Stroll.

„Właśnie trochę tam tak było, jednakże nie mogę powiedzieć więcej. To zdecydowanie dla nich wstyd. Williams był świetnym zespołem i mam nadzieję, że wkrótce wyjdą z tego złego okresu”.