Kolejne punkty Verstappena mimo startu z końca stawki

Max Verstappen z zespołu Aston Martin Red Bull Racing zdobył kolejne punkty do klasyfikacji kierowców, mimo że do rywalizacji w GP Włoch wystartował z końca stawki.

Kierowca ekipy z Milton Keynes wyścig na torze Monza musiał rozpocząć z końca stawki, czego przyczyną była kara za wymianę jednostki napędowej, a wszystko skomplikowało się po uszkodzeniu przedniego skrzydła już w pierwszej szykanie, pierwszego okrążenia.

Holender wraz z zespołem postanowili zjechać po nowe przednie skrzydło i powalczyć o punkty, które finalnie padły łupem kierowcy Red Bulla, który minął linię mety na ósmej lokacie.

"Uszkodziłem przednie skrzydło podczas hamowania do pierwszego zakrętu, gdy wszyscy zwolnili, a następnie zaczepiłem o tylną oponę Sergio" - tłumaczył po wyścigu Max Verstappen.

"Zdecydowaliśmy się na nowe przednie skrzydło, ponieważ dobry wynik był możliwy, a ja miałem naprawdę dobre tempo w czystym powietrzu."

"Udało mi się wyprzedzić sporo samochodów, ale mieliśmy pecha z wirtualnym samochodem bezpieczeństwa, ponieważ pojawił się na torze po moim zjeździe do boksów, więc trzy lub cztery samochody, które wyprzedziłem, znalazły się ponownie przede mną. Wyprzedziłem je ponownie, jednak dla opon było to dość bolesne."

"Pod koniec wyścigu ponownie utknąłem za Perezem. Nie mogłem go wyprzedzić, ponieważ był bardzo szybki na prostych."

Verstappen przyznał także, że zespół wraz z dostawcą jednostek napędowych poprawił ogólne tempo, co przyniesie korzyści, choć nie można spocząć na laurach i dalej ciężko pracować.

"Wykonaliśmy kilka kroków naprzód, jeśli chodzi o tempo jednostki napędowej, jednak nadal będziemy ciężko pracować, aby jeszcze bardziej się poprawić."

"Ostatnie dwa wyścigi zawsze były dla nas trudne, jednak już nie mogę się doczekać bardziej normalnych weekendów wyścigowych, które przed nami" - dodał Holender.