Jorge Lorenzo z dziką kartą podczas GP Katalonii

Jorge Lorenzo z dziką kartą podczas GP Katalonii

Zespół Monster Energy Yamaha MotoGP potwierdził za pomocą mediów społecznościowych, że Jorge Lorenzo wystąpi z dziką kartą podczas GP Katalonii. Runda na torze Barcelona-Catalunya odbędzie się w dniach 5-7 czerwca.

Jorge Lorenzo podczas ostatniego Grand Prix ubiegłorocznego sezonu ogłosił zakończenie swojej sportowej kariery, mimo jeszcze ważnego kontraktu z zespołem Repsol Honda. Głównym powodem jego decyzji była obawa o swojej zdrowie po kilku bardzo bolesnych upadkach, jak i również niska pewność siebie na motocyklu Hondy. 

W mediach społecznościowych dało się zauważyć, że w listopadzie i grudniu Hiszpan oddawał się relaksowi, jak i również spotkaniom z fanami. Lorenzo nie mógł jednak zbyt długo wytrzymać na sportowej emeryturze, gdyż pod koniec stycznia Yamaha ogłosiła go jako swojego kierowcę testowego. Trzykrotny motocyklowy mistrz świata miał już okazję sprawdzić Yamahę YZR-M1 podczas shakedownu w Malezji, jak i również podczas pierwszej tury przedsezonowych testów.

Już wtedy zaczęły pojawiać się różne plotki na temat tego, że Lorenzo dostanie w tym roku okazję udziału w przynajmniej jednym Grand Prix dzięki dzikiej karcie. I rzeczywiście, na potwierdzenie nie trzeba było długo czekać, gdyż w czwartek zespół Monster Energy Yamaha ogłosił informację o występie Hiszpana w GP Katalonii na torze Barcelona-Catalunya. Na decyzję tę wpływ miały bardzo udane przejazdy w Malezji.

„Po kilku tygodniach zastanawiania się nad tym, zdecydowałem wczoraj, że będę rywalizować w GP Katalonii. Naprawdę nie mogę się tego doczekać i mam nadzieję, że was tam wszystkich zobaczę” – powiedział Jorge Lorenzo w krótkim filmie opublikowanym na swoim koncie Twitterowym.

Yamaha zajmuje szczególne miejsce w sercu Jorge Lorenzo. Hiszpan debiutował w tym zespole w 2008 roku i startował w nim przez 9 sezonów, zdobywając trzy tytułu mistrzowskie.