Jorge Lorenzo powraca do Yamahy jako kierowca testowy

Jorge Lorenzo powraca do Yamahy jako kierowca testowy

Zespół Yamaha Factory Racing potwierdził, że Jorge Lorenzo powróci do japońskiej ekipy i będzie pełnił rolę kierowcy testowego w sezonie 2020.

Pięciokrotny mistrz świata to nie tylko duże nazwisko w padoku MotoGP, ale także znany zawodnik Yamahy. Hiszpan zadebiutował w MotoGP z Yamahą w 2008 roku, zdobywając wszystkie trzy tytuły mistrzowskie na YZR-M1, odpowiednio w 2010, 2012 i 2015 roku.

Lorenzo swoją przygodę w MotoGP kontynuował także w zespołach Ducati oraz Repsol Honda, jednak ostatni sezon 2019 okazał się bardzo pechowy, co doprowadziło do wycofania się zawodnika ze startów i zakończenia kariery z końcem zeszłorocznej kampanii.

Hiszpan swoją ponowną przygodę z Yamahą rozpocznie od przejazdów testowych w Malezji w dniach 2-4 lutego, podczas których będzie jeździł Yamahą YZR-M1. W tym roku weźmie także udział w oficjalnych testach IRTA i niektórych prywatnych testach Yamahy, podczas których będzie pomagał inżynierom zespołu w rozwoju maszyny w sezonie 2020 MotoGP.

"Jestem bardzo zadowolony z decyzji o dołączeniu do zespołu testowego Yamaha" - przyznał Jorge Lorenzo. "Zawsze planowałem pozostać zaangażowanym w MotoGP i powrócić do padoku. Myślę, że to dla mnie odpowiednia rola."

"Dobrze znam zespół M1. Yamaha naprawdę pasowała do mojego stylu jazdy i bardzo interesującym będzie ponowne spotkanie ze startym motocyklem."

"Powrót do Yamahy niesie za sobą dobre wspomnienia. Zapewniliśmy sobie wiele podiów i zwycięstw oraz trzy tytuły, więc wiemy, gdzie są nasze mocne strony."

"Chcę podziękować Yamasze za tę okazję, ponieważ pozwala mi robić to co kocham - jeździć na motocyklach i przekraczać granice - ciesząc się nieco spokojniejszym stylem życia niż w poprzednich latach."

"Jestem bardzo zmotywowany do pracy i nie mogę się doczekać, aby zacząć jeździć. Chcę dać z siebie wszystko, jeśli chodzi o przyszłość Yamahy i mam nadzieję, że moje doświadczenie w jeździe będzie pomocne dla inżynierów i motocyklistów Yamahy, aby przynieść tytuł" - dodał Hiszpan.

Na chwilę obecną Lorenzo nie planuje startów z dziką kartą w 2020 roku, jednak Yamaha jest otwarta na taką możliwość, jeśli zdecyduje się na kolejny wyścig.