Jonathan Aberdein uzupełnia skład BMW na sezon 2020

Jonathan Aberdein uzupełnia skład BMW na sezon 2020

Jonathan Aberdein dołączył do BMW i w sezonie 2020 będzie rywalizował BMW M4 DTM, uzupełniając skład i wcześniej potwierdzonych Marco Wittmanna, Philippa Enga, Timo Glocka, Sheldona van der Linde oraz Lucasa Auera.

Aberdein, który 14 lutego skończy 22 lata, rywalizował we wszystkich osiemnastu wyścigach poprzedniego sezonu DTM dla zespołu WRT i ośmiokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce, w tym dwukrotnie kończąc rywalizację na czwartej lokacie, w drodze do dziesiątego miejsca w klasyfikacji kierowców.

Przed debiutem w niemieckiej serii DTM Aberdein ścigał się w Mistrzostwach Europy Formuły 3, a jego największym sukcesem to mistrzowski tytuł w Formule 4 ZEA.

"Cieszę się, że mogliśmy oddać nasz ostatni fotel w DTM tak obiecującemu i niezwykle utalentowanemu młodemu kierowcy wyścigowemu, jakim jest Jonathan Aberdein" - powiedział dyrektor BMW Group Motorsport, Jens Marquardt.

"Zdecydowanie pokazał swój potencjał w zeszłym sezonie DTM, kiedy wielokrotnie rzucał wyzwanie swoim kolegom, często ich pokonując. Jestem przekonany, że będzie doskonałym dodatkiem do naszej silnej oferty kierowców."

"Mówiąc ogólnie, wraz z naszymi dwoma nowoprzybyłymi kierowcami, dołączającymi do czterech uznanych zawodników, stworzyliśmy znakomity zespół."

Jonathan Aberdein dodał: "Niemiecki producent dał mi niesamowitą możliwość zostania kierowcą BMW w 2020 roku i jestem za to bardzo wdzięczny."

"Cieszę się, że biorę udział w kolejnym sezonie DTM i będę chciał wykorzystać mój mocny debiutancki rok 2019. Z niecierpliwością czekam na to wyzwanie."

Pierwszy wyścig DTM odbędzie się 25-26 kwietnia na belgijskim torze Zolder, a już w marcu kierowcy powrócą na obiekt Monza w ramach przedsezonowych testów.