Johann Zarco oficjalnie dołącza do zespołu Avintia Racing

Johann Zarco oficjalnie dołącza do zespołu Avintia Racing

Johann Zarco pozostanie w Motocyklowych Mistrzostwach Świata na sezon 2020 i zmieni motocykl na Ducati, po potwierdzeniu podpisania kontraktu na starty z zespołem Avintia Racing, w którym będzie rywalizował wraz z Tito Rabatem.

Francuz po dwóch latach startów w MotoGP z ekipą Monster Yamacha Tech 3 przeniósł się do KTM'a, jednak ich drogi w trakcie sezonu 2019 się rozeszły, a sam zainteresowany po krótkiej przerwie zasiadł na motocyklu LCR Hondy, zastępując w trzech ostatnich rundach Takaaki Nakagamiego.

Początkowo wskazywano na to, że Zarco pożegna się z Motocyklowymi Mistrzostwami Świata, jednak podczas startów w LCR pojawiały się różne doniesienia, sugerujące starty Francuza w Repsol Hondzie, a następnie a Avintii Racing.

Finalnie Zarco zastąpił Karela Abrahama, który dwa tygodnie temu poinformował o zakończeniu kariery w MotoGP, mimo posiadania ważnego kontraktu na kolejny sezon.

"Bardzo się cieszę, mogąc oficjalnie potwierdzić podpisanie kontraktu z Ducati na sezon 2020 w MotoGP, na starty z zespołem Reale Avintia Racing" - napisał na koncie Instagramowym Johann Zarco.

"Moja lewa kostka dobrze się regeneruje. Mogę teraz cieszyć się zimą, odpoczywając z rodziną i wkrótce rozpoczynając treningi!"

Avintia i Ducati potwierdziły, że zacieśniła bliższą współpracę podczas finału w Walencji, o czym pisaliśmy tutaj: Avintia zacieśnia współpracę z Ducati. Możliwe zakontraktowanie Johanna Zarco.