Joe Saward: Alonso głównym kandydatem do zastąpienia Vettela

W tym roku sezon „ogórkowy” rozpoczął się o wiele wcześniej niż w latach poprzednich. Tuż po zakończeniu weekendu wyścigowego w Monako w świat powędrowały informacje, że Sebastian Vettel ma odejść z F1 po zakończeniu bieżącego sezonu. Informacja ta rozpętała fale plotek na temat następcy niemieckiego czterokrotnego mistrza świata.

Głos w tej sprawie zabrał znany i ceniony dziennikarz zajmujący się F1 – Joe Saward. Według Brytyjskiego dziennikarza Fernando Alonso jest głównym kandydatem do zastąpienia Sebastiana Vettela, który jeżeli odejdzie, obierze podobny schemat co Nico Rosberg.

„Jeżeli Sebastian Vettel odejdzie z F1 w tym momencie, to będzie to identyczny ruch, który wykonał Nico Rosberg. Vettel może być świadomy tego, że najlepsze czasy ma już za sobą, a kolejne sukcesy są nieosiągalne. Sezon 2020 byłby piątym sezonem Vettela w barwach Ferrari bez zdobycia tytułu, co mówi samo przez siebie. Niemiec nie zdobył w tym czasie żadnego tytułu, a popełnił natomiast dużo błędów, które wpłynęły na końcowy wynik Ferrari. Głównym kandydatem do zastąpienia Niemca w Ferrari jest Fernando Alonso, który w F1 ma tzw. niedokończone sprawy’’ - powiedział Joe Saward.

Odejście Vettela, jak i powrót Alonso do Ferrari to jednak plotki. Jeden z włoskich dziennikarzy - Leo Turini przyznaje, że nikt we włoskiej stajni nie chce odejścia niemieckiego kierowcy.

„W tej chwili nikt w Ferrari nie chce odejścia Vettela. W Maranello doskonale wiedzą, że Kapitan Ameryka mógłby jeździć tym samochodem, a nie byłby w stanie wygrać mistrzostwa" - powiedział Leo Turini. „Z pewnością Vettel ma obecnie poczucie uzasadnionej frustracji. Jest piąty rok we Włoszech, dał z siebie tak wiele, popełnił kilka błędów, wygrał kilkanaście Grand Prix” .

Hiszpański dwukrotny mistrz świata wielokrotnie powtarzał, że jego powrót do F1 jest realny, ale jedynie w konkurencyjnym zespole. Alonso rozpoczął wprawdzie przygotowania do startu w rajdzie Dakar, jednak jak przyznaje sam zainteresowany: „Cały czas czekam na wszystkie propozycje na rok 2020, z których wybiorę jedną najlepszą”.