Isola: Tegoroczne bolidy są szybsze

Szef Pirelli, Mario Isola jest bardzo zaskoczony tempem, jakie prezentują tegoroczne konstrukcje zespołów. Najlepszy czas Sebastiana Vettela – 1:16.221 –  okazał wynikiem o prawie sekundę lepszym niż ten z zeszłorocznych testów (Vettel uzyskał wówczas rezultat 1:17.182).

Ogólne lepsze tempo większości stawki jest dużym zaskoczeniem dla wszystkich, zważywszy na fakt, że bolidy od tego sezonu są cięższe i ważą łącznie z paliwem 110 kg.

„Poprawa tempa bolidów względem ubiegłego sezonu jest dla nas dużym zaskoczeniem, szczególnie że od tego sezonu waga bolidów wzrasta, co teoretycznie powinno je spowolnić, a jest jednak odwrotnie, co powinno cieszyć każdego” – powiedział Mario Isola.

Szef Pirelli jest bardzo zadowolony również z zakończonych w ubiegłym tygodniu, testów, gdzie Pirelli mogło sprawdzić swoje tegoroczne mieszanki opon pod kątem degradacji itp. spraw.

„Za nami równo osiem pracowitych dni testowych, podczas których zebraliśmy wiele danych, które na pewno się nam przydadzą podczas nadchodzącego sezonu i nie tylko. Jednym minusem jest oczywiście temperatura toru, która o tej porze roku w Barcelonie odbiega zdecydowanie od tego, co mamy przyjemność widzieć na torach F1 w czasie sezonu. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wszystkich mieszanek, nawet z tej najdelikatniejszej, która nie pasuje do toru w Montmelo.”

Według Isoli podczas drugiej tury testów zespoły zmagały się z dość sporym ziarnieniem opon. Szef Pirelli uważa jednak, że jest to związane z niską temperaturą nawierzchni i takie incydenty nie będą miały miejsca w trakcie sezonu.

„Podczas drugiej tury testów większość ekip testowała swój bolid pod kątem kwalifikacji oraz wyścigu. Niestety w związku z niską temperaturą nawierzchni nasze opony doznały tzw. ziarnienia, jednak zapewniam, że podczas sezonu, gdzie temperatury będą zdecydowanie wyższe, taka sytuacja nie będzie miała miejsca” – zakończył Isola.