Iker Lecuona przeszedł operację ramienia

Iker Lecuona przeszedł operację ramienia

Iker Lecuona przeszedł 7 stycznia operację prawego ramienia. Zawodnik zespołu Red Bull KTM Tech3 powinien być gotów do jazdy podczas przedsezonowych testów w Malezji, które rozpoczną się 7 lutego.

20-letni Hiszpan zadebiutował w klasie MotoGP podczas ubiegłorocznego GP Walencji, kiedy to zastąpił w satelickiej ekipie KTM-a Miguela Oliveirę. W tym roku Lecuona będzie już jednak pełnoprawnym członkiem zespołu, właśnie obok Portugalczyka.

Zanim jednak rozpocznie się sezon, Hiszpan postanowił poddać się operacji prawego ramienia. Cierpiał on bowiem z powodu przewlekłego zespołu przedziałów powięziowych, który doskwierał mu podczas jazdy. W trakcie wysiłku często zdarzało mu się, że jego przedramię zaczęło twardnieć i sprawiać ból.

W związku z tym młody Hiszpan poddał się zabiegowi i po przejściu rehabilitacji ma być w pełni zdrów podczas rozpoczynającego się za dwa miesiące sezonu MotoGP, o czym też poinformował na Twitterze zespół KTM Red Bull Tech3.

Z kolei menedżer Ikera, Jose Albors, dodał, że operacja ta była konieczna ze względu na młody wiek zawodnika i stworzenie „przestrzeni dla mięśni” po pierwszym zabiegu, który zawodnik przeszedł jeszcze podczas startów w kategorii pośredniej.

„Po pierwszej operacji podczas startów w Moto2 i przejściu do klasy MotoGP, gdzie musisz poradzić sobie z mocniejszym i cięższym motocyklem, jak i również z faktu, ze Iker jest młody, odzyskał on część usuniętej tkanki. Potrzebował więc małej operacji, aby dać więcej miejsca mięśniom” – zakomunikował Jose Albors.