Horner: W mokrych warunkach będziemy bardzo mocni

Christian Horner przyznał po zakończeniu piątkowych treningów, że jeżeli w niedziele warunki będą równie deszczowe, to Red Bull będzie bardzo konkurencyjny.

Zespół Red Bulla okazał się dużym zaskoczeniem piątkowych treningów. Kierowcy tej ekipy prezentowali się najlepiej spośród wszystkich zespołów na długich przejazdach symulujących tempo wyścigowe. Zdaniem szefa zespołu deszcz może być dużym sprzymierzeńcem dla ekipy z Milton Keynes podczas niedzielnego wyścigu.

"Pogoda będzie odgrywać podczas tego weekendu dużą rolę. Jeśli warunki na Monzy są zmienne, to może się tutaj wydarzyć dosłownie wszystko. Na tym torze możesz w dość łatwy sposób nadrabiać stracone pozycje, co będzie dla nas bardzo ważne w kontekście niedzielnego wyścigu i startu Maxa z końca stawki" - powiedział Christian Horner.

Zespół Red Bulla wraz z Hondą postanowił właśnie na GP Włoch zamontować w bolidzie Verstappena czwartą specyfikację jednostki napędowej japońskiego producenta. W związku z tym holenderski kierowca wystartuje do niedzielnego wyścigu z końca stawki.

"Max jest bardzo szybkim kierowcą i potrafi wyprzedzać, dlatego też postanowiliśmy wziąć karę właśnie podczas wyścigu we Włoszech, gdzie wyprzedzanie jest dość proste. Liczę, że w niedzielę Max będzie się dość stopniowo przesuwał do przodu, a deszczowe warunki mogą nam tylko pomóc w dowiezieniu solidnych punktów do mety" - podsumował szef zespołu Aston Martin Red Bull Racing.