Helmut Marko: Gasly używa ustawień Verstappena

Helmut Marko w wywiadzie dla serwisu Autosport przyznał, że Pierre Gasly korzysta z ustawień samochodu Maxa Verstappena.

Głównym powodem takiego działania zespołu Aston Martin Red Bull Racing są słabe wyniki mistrza serii GP2 z sezonu 2016. Ustawienia bolidu zwycięzcy wyścigu o Grand Prix Austrii mają pomóc 23-latkowi w powrocie do formy z poprzedniego sezonu.

W tegorocznej rywalizacji Gasly po dziewięciu rozegranych wyścigach zdobył zaledwie 43 punkty, podczas gdy jego kolega zespołu ma na swoim koncie 126 „oczek”.

"Nie jesteśmy zadowoleni z formy Pierre’a w tym sezonie" – przyznał Austriak. "Nie spełnia naszych oczekiwań, dlatego postanowiliśmy mu pomóc i podczas weekendu w Wielkiej Brytanii będzie używał ustawień Maxa. Naszym obowiązkiem jest teraz wspieranie go w najlepszy możliwy sposób."

Również szef zespołu Aston Martin Red Bull Racing, Christian Horner jest zdania, że Gasly musi wyeliminować czynniki wpływające negatywnie na jego koncentrację.

"Pierre to bardzo utalentowany zawodnik. Aby osiągać sukcesy, musi być w stu procentach skoncentrowany na swojej pracy. Nie może przejmować się krytyką w mediach społecznościowych. Jeśli skoncentruje się na sobie i będzie dążył do perfekcji, to wyniki w końcu się pojawią" – powiedział Horner.