Hamilton: To prawdziwy przywilej znajdować się cały czas w Formule 1

Kończącą sezon 2019 Grand Prix Abu Zabi wygrał Lewis Hamilton. To jego osiemdziesiąte czwarte zwycięstwo w karierze i jedenaste w ciągu tegorocznej kampanii mistrzostw świata.

"Jestem szczery, nie da się tego ukryć, że to niesamowity zespół, to wielki zespół. Mercedes zawsze naciska, zawsze się rozwija. Potrafimy twardo stąpać po ziemi, potrafimy wyciskać coraz więcej ze swoich samochodów. To jest naprawdę wielka rzecz. Samochód, przy którym stoję to po prostu dzieło sztuki" – powiedział sześciokrotny mistrz świata tuż po minięciu lini mety na torze Yas Marina.

"Cóż to był za rok. Tyle podróży, dwadzieścia jeden krajów. Widzę tu wielu ludzi, którzy mnie inspirują, dostaję bardzo dużo wiadomości, jestem za nie bardzo wdzięczny. Dziękuję kibicom, którzy są tutaj na trybunach, dziękuję za wsparcie, które otrzymuję także od ludzi, którzy siedzą teraz przed telewizorami."

Hamilton stanął dziś na podium obok dwóch młodych i bardzo utalentowanych kierowców, Maxa Verstappena i Charlesa Leclerca, uznawanych za świetlaną przyszłość Formuły 1. Brytyjczyk podzielił się swoimi odczuciami, jakie wzbudza w nim perspektywa rywalizacji z młodymi wilkami królowej motorsportu.

"Spójrz na to, co się dzieje w tym sporcie, na polach startowych. Mamy coraz więcej młodych kierowców, ale oni są super. Są też super młodzi. Cieszę się, że oglądamy nowe twarze, nowych kierowców. Lubię z nimi rywalizować, to prawdziwy przywilej znajdować się cały czas w F1. Liczę na więcej ciekawych bitew, które mogę stoczyć z ludźmi, którzy mnie w tej chwili otaczają" - dodał Brytyjczyk.

Kierowca Mercedesa zakończył sezon z dorobkiem 413. punktów w klasyfikacji kierowców i szóstym mistrzostwem świata, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę o 87. punktów oraz trzeciego w zestawieniu Maxa Verstappena o kolejne 48.