Hamilton: Chce być pionierem w nowej erze Formuły 1

Lewis Hamilton tuż po ogłoszeniu nowych zasad, które będą obowiązywać od sezonu 2021, stwierdził, że chce zostać pionierem nowej ery, która już wkrótce zostanie wdrożona.

Dotychczas niepewna była przyszłość Lewisa Hamiltona w Formule 1. Sam Brytyjczyk wielokrotnie zaznaczał, że jego przyszłość w królowej motorsportu jest w pewnym sensie uwarunkowana nowym regulaminem. Z czwartkowych słów Lewisa Hamiltona możemy wywnioskować, że kierowca Mercedesa pozostanie na kolejne lata w Formule 1 i nadal będzie reprezentował barwy ekipy z Brackley. Przed weekendem w Meksyku Toto Wolff poinformował, że negocjacje dotyczące przedłużenia kontraktu z Hamiltonem rozpoczną się po zakończeniu obecnego sezonu.

"Chce zostać pionierem nowej ery w Formule 1" - powiedział Lewis Hamilton.

"Zawsze uwielbiałem wyzwania. Mercedes już pokazał, że potrafi idealnie przystosować się do nowych zasad. Wraz z zespołem akceptujemy nowy regulamin, który będzie dla nas pewnym wyzwaniem. Mam nadzieje, że kolejny raz idealnie przystosujemy się do nowych reguł i będziemy nadal najlepszym zespołem w stawce."

"Przyszły sezon będzie dla mnie oczywiście bardzo ważny, ale w pewnym momencie będę musiał większą część uwagi poświecić na przygotowania do sezonu 2021. Chce być pionierem w nowej erze Formuły 1. Postawiłem sobie jasny cel i będę go chciał zrealizować."

"Nowy regulamin, to nie tylko wyzwanie dla zespołu, ale również dla kierowców. Tu kluczowe będzie wykorzystanie swoich umiejętności. Liczę, że z moją pomocą mój zespół obierze odpowiedni kierunek rozwoju, który zaowocuje w niedalekiej przyszłości."

Lewis Hamilton prawdopodobnie w najbliższy weekend przypieczętuje zdobycie swojego szóstego tytułu mistrzowskiego. Jak zaznacza jednak sam zainteresowany, nie jest to jego szczyt możliwości i będzie dążył do kolejnych sukcesów w Formule 1.

"Do końca sezonu pozostały trzy wyścigi. Nic nie jest jeszcze zagwarantowane, ponieważ każdy wyścig to loteria i różne rzeczy mogą się zdarzyć. Jeżeli jednak uda mi się przypieczętować szósty tytuł właśnie tutaj w Austin, to będzie to coś niesamowitego."

"Nigdy nie sądziłem, że uda mi się zdobyć sześć tytułów mistrzowskich. To coś niesamowitego. Uważam jednak, że nie jest to szczyt moich możliwości i nie zamierzam odpuszczać. Będę w kolejnych sezonach walczył o kolejne tytuły, które mam nadzieje uda się z pomocą mojego zespołu zdobyć."

Hamilton zaznaczył również w Austin, że chce pozostać w Formule 1 na kolejne lata i że nie zamierza się rozstawać z ekipą Mercedesa.

"Nie wiem dokładnie, co będę robił za kilka lat. Jest dużo możliwości, ale aktualnie skupiam się na Formule 1. Nie widzę powodów, dla których miałbym aktualnie kończyć karierę. Kocham, to co robię i nie zamierzam z tego rezygnować. Uwielbiam być częścią tak wspaniałego zespołu, którym jest Mercedes. Dlatego też nie wykluczam współpracy z Mercedesem również poza F1" - podsumował Brytyjczyk.