Gunther Steiner: Rich Energy nadal jest naszym sponsorem

Rich Energy za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Twitterze poinformowało w środę o zakończeniu współpracy z zespołem Haas. Jak się okazało, były to informacje, które nie znalazły swojego odzwierciedlenia w świecie rzeczywistym.

Wiele wskazuje na to, że środowy wpis na Twitterze został opublikowany przez Williama Storeya bez uprzedniej komunikacji z resztą zarządu.

W środowisku F1 pojawiły się spekulacje, według których wewnątrz firmy doszło do sporych nieporozumień pomiędzy dyrektorem a udziałowcami. Właśnie ci drudzy byli najbardziej zdziwieni tym wpisem i za wszelką ceną chcą kontynuować współpracę z zespołem Haas.

W czwartek podczas spotkań z mediami na torze Silverstone Gunther Steiner zapewnił, że Rich Energy jest nadal sponsorem tytularnym zespołu Haas.

"Rich Energy jest nadal naszym sponsorem. Nic w tej kwestii się nie zmieniło, więc zespół nie ma się czym przejmować" - poinformował szef zespołu Haas F1.

"Przyznam jednak szczerze, że byłem bardzo zaskoczony, gdy przeczytałem oświadczenie naszego sponsora, ale trzeba mieć świadomość, że każdy piszę ton na co ma ochotę. Na ten moment nie mogę niestety powiedzieć nic więcej. Tą sprawą będziemy zajmować się dopiero po zakończeniu weekendu na Silverstone."

Podczas konferencji prasowej Stainer odniósł się również do dotychczasowych problemów zespołu Haas oraz możliwych roszadach w składzie na sezon 2020.

"Nasz samochód jest bardzo szybki, co pokazaliśmy w Austrii, gdzie Kevin zajął piątą pozycję w kwalifikacjach. Naszym problemem są jednak opony i tempo wyścigowe. Miejmy nadzieję, że szybko uporamy się z naszymi problemami i powrócimy do naszej optymalnej formy."

"W tym momencie nie szukamy żadnych nowych kierowców. Naszą całą uwagę skupiamy na naszej tegorocznej konstrukcji, a jakiekolwiek informacje o przyszłorocznym składzie pojawią się na pewno w drugiej części sezonu" - podsumował Gunther Stainer.