Grand Prix Niemiec, Finlandii i TT Assen oficjalnie odwołane

Grand Prix Niemiec, Finlandii i TT Assen oficjalnie odwołane

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, IRTA oraz Dorna poinformowały, że Grand Prix Niemiec, Finlandii i TT Assen zostały oficjalnie anulowane, czego przyczyną jest panująca pandemia koronawirusa.

Sezon 2020 Motocyklowych Mistrzostw Świata z tygodnia na tydzień coraz bardziej się kurczy, a to za sprawą koronawirusa i panującej pandemii, która zagraża zdrowiu i życiu fanów, zespołów, kierowców oraz oficjeli, biorących udział w danych wydarzeniach. Władze MotoGP po konsultacjach postanowiły całkowicie odwołać kolejne trzy wyścigi w Europie.

Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring miało obyć się 19-21 czerwca, TT Assen 26-28 czerwca, natomiast debiutujące w kalendarzu Grand Prix Finlandii na nowym obiekcie KymiRing 10-12 lipca. Dla tych trzech wyścigów sezon 2020 się jednak zakończył.

"Z wielkim smutkiem ogłaszamy odwołanie tych trzech ważnych wyścigów w kalendarzu MotoGP" - powiedział Carmelo Ezpeleta, szef Dorna Sports.

"GP Niemiec odbywa się na naprawdę wyjątkowym torze o niewiarygodnej historii, a KymiRing to ekscytujące nowe miejsce, w którym po raz pierwszy od 1982 roku chcieliśmy powitać MotoGP. Kultowy tor w Assen miał natomiast wyjątkowy zaszczyt bycia jedynym miejscem, na którym co roku odbywają się nieprzerwanie wyścigi Motocyklowych Mistrzostw Świata, odkąd mistrzostwa wystartowały w 1949 roku."

"W imieniu Dorny chciałbym podziękować wszystkim fanom za wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na poprawę sytuacji. Z niecierpliwością oczekujemy powrotu Sachsenring, TT Circuit Assen w 2021 roku, a także na debiut KymiRing w przyszłym sezonie" - dodał Ezpeleta.

Kolejnym Grand Prix w tegorocznym kalendarzu MotoGP jest Grand Prix Czech na torze w Brnie, które planowane jest na 07-09 sierpnia, jednak i tam może zabraknąć rywalizacji.

Image: © Petronas Yamaha SRT