GP Włoch i Katalonii MotoGP przeniesione

GP Włoch i Katalonii MotoGP przeniesione

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, IRTA i Dorna Sports poinformowały o przełożeniu Grand Prix Włoch oraz Katalonii, które miałyby odbyć się pod koniec maja i na początku czerwca.

To kolejne dwie rundy w kalendarzu Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP, które nie odbędą się w zaplanowanym terminie, co związane jest z ciężką sytuacją epidemiologiczną panującą w obu krajach.

Grand Prix Włoch początkowo planowane było na 29-31 maja, natomiast rywalizacja w Katalonii na obiekcie Barcelona-Catalunya tydzień później 5-7 czerwca, jednak w obecnej sytuacji ich organizacja stoi pod dużym znakiem zapytania.

"Ponieważ sytuacja pozostaje w ciągłej ewolucji, nowe terminy tych Grand Prix, a także ostatnio przełożone GP Francji i Hiszpanii, nie mogą zostać potwierdzone, dopóki nie stanie się jasne, kiedy dokładnie będzie można przeprowadzić wydarzenia" - czytamy w komunikacie.

"Zmieniony kalendarz zostanie opublikowany, gdy tylko będzie dostępny."

Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja w MotoGP ruszy od Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring, planowane na 21 czerwca, o czym pisaliśmy tutaj: Sezon MotoGP wystartuje w Niemczech?

Image: © Petronas Yamaha SRT