GP Tajlandii niezagrożone przez koronawirusa

GP Tajlandii niezagrożone przez koronawirusa

Rząd Tajlandii zapewnił, że w kraju nie istnieje duże ryzyko zachorowania na koronawirusa, w związku z czym Grand Prix na torze w Buriram odbędzie się zgodnie z planem. Druga runda sezonu 2020 w MotoGP zorganizowana zostanie w dniach 20-22 marca.

IRTA, Dorna Sports oraz Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) byli w kontakcie z rządem Tajlandii w sprawie epidemii koronawirusa i obecnej sytuacji w kraju. Bezpieczeństwo zawodników, jak i kibiców jest bowiem stawiane na pierwszym miejscu.

Ministerstwo Sportu  – po konsultacji z Departamentem Kontroli Chorób Ministerstwa Zdrowia Publicznego – zapewniło jednak, że nie ma dużego ryzyka zachorowania, gdyż wszystkie osoby, u których zdiagnozowano koronawirusa, są pod opieką lekarzy. Ponadto stosowane są ścisłe środki zapobiegawcze przed rozprzestrzenianiem się choroby. Do 20 lutego koronawirusa zdiagnozowano u 75748 osób, jednak aż 74675 przypadków to mieszkańcy Chin. Z kolei w Tajlandii wykryto 35 zachorowań.

IRTA, FIM oraz Dorna potwierdziły więc, że GP Tajlandii na obiekcie Chang International Circuit odbędzie się zgodnie z planem w dniach 20-22 marca. Będzie to druga runda sezonu 2020.

Przypomnijmy również, że ze względu na epidemię koronawirusa w Chinach odwołano już wiele zaplanowanych międzynarodowych imprez, w tym m.in. Grand Prix Formuły 1 czy E-Prix Sanyi.