GP Kataru bez klasy MotoGP

GP Kataru bez klasy MotoGP

Ze względu na wprowadzone przez Katar restrykcje dotyczące lotów z Włoch, w których istnieją duże ogniska koronawirusa SARS-Cov-2, na torze Losail nie odbędzie się wyścig klasy MotoGP. Na ten moment niezagrożona jest natomiast rywalizacja w kategoriach Moto3 oraz Moto2.

Zagrożenie wynikające z panującej na świecie już epidemii nowego koronawirusa zaczyna narastać z dnia na dzień. W związku z tym kolejne kraje zaczynają stosować już rygorystyczne środki prewencyjne mającej zapobiec rozszerzaniu się zachorowania. Jednym z nich jest właśnie Katar, który jest gospodarzem inauguracyjnej rundy sezonu 2020 w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Począwszy więc od dzisiaj każdy pasażer, który przyleci do Ad-Dauhy z Włoch lub przebywał tam w ciągu ostatnich dwóch tygodni, będzie musiał poddać się dwutygodniowej kwarantannie.

Ze względu na to, że wielu zawodników MotoGP, jak i członków zespołów pochodzi z Włoch, FIM, IRTA oraz Dorna ogłosiły, że wszystkie sesje klasy królewskiej podczas GP Kataru (6-8 marca) zostały odwołane. Niezagrożone są natomiast wyścigi kategorii Moto3 oraz Moto2, gdyż w miniony weekend na torze Losail odbywały one przedsezonowe testy.

Na dzisiaj wydaje się więc, że klasa MotoGP zainauguruje sezon 2020 podczas GP Tajlandii, które odbędzie się w dniach 20-22 marca. Nie tak dawno informowaliśmy, że runda na torze w Buriram jest obecnie niezagrożona.