Giovinazzi: Poprawiałem się z wyścigu na wyścig

Giovinazzi: Poprawiałem się z wyścigu na wyścig

Antonio Giovinazzi, który po dwóch latach spędzonych za kierownicą symulatora Ferrari dołączył w sezonie 2019 do zespołu Alfa Romeo, musiał stawić czoła nowej wyścigowej rzeczywistości u boku Kimiego Raikkonena.

Włoch, który ma za sobą przejechane tysiące kilometrów w symulatorze Ferrari, zdawał sobie sprawę, że u boku doświadczonego partnera zespołowego czeka go niełatwe zadanie, wymagające szybkiego dostosowania się i ciągłej poprawy wyników.

"Poprawiałem się z wyścigu na wyścig. Nie było łatwo wrócić do ścigania po dwóch latach przerwy, więc ta poprawa była moim głównym celem" - powiedział Antonio Giovinazzi.

Pierwsza część sezonu 2019 nie wskazywała jednak na to, że Giovinazzi zrealizuje swoje cele. Do wakacyjnej przerwy Włoch zdobył zaledwie jeden punkt i coraz głośniej poddawano w wątpliwość utrzymanie przez niego miejsca w zespole.

"Miałem trudną pierwszą część sezonu. W drugiej części dużo się nauczyłem, poprawiłem i dojrzałem jako kierowca. To był jeden z moich głównych celów" - kontynuował.

Zespół Alfa Romeo bardzo późno potwierdził ostatecznie, że Antonio Giovinazzi utrzyma swoje miejsce na sezon 2020. Przedłużenie kontraktu ogłoszono dopiero po Grand Prix USA. W tym czasie Giovinazzi zaczął wyraźnie poprawiać swoje tempo kwalifikacyjne, co było jednym z czynników, które przekonały kierownictwo zespołu do kontynuacji współpracy z wychowankiem Ferrari. Drugi czynnik, być może nawet ważniejszy, został zakomunikowany w bardzo cyniczny sposób - Mick Schumacher nie był jeszcze gotowy - miało brzmieć stanowisko zespołu.

Najlepszy występ w sezonie 2019 Giovinazzi zanotował podczas Grand Prix Brazylii. Ukończył wówczas wyścig na piątym miejscu, za swoim zespołowym kolegą Kimim Raikkonenem.

"To był z pewnością mój najlepszy wynik. Miałem też jednak inne dobre wyścigi, takie jak Singapur, Monza czy Spa, na którym do momentu wypadku jechałem naprawdę dobrze."

"W Brazylii złożyliśmy wszystko razem i mieliśmy trochę szczęścia. Kilku kierowców przed nami odpadło, więc nadrobiliśmy pozycje. Był to ogólnie najlepszy wyścig" - zakończył ~ Włoch.