Gasly: Zamiana kierowców była niesprawiedliwa

Gasly: Zamiana kierowców była niesprawiedliwa

Pierre Gasly, który w połowie ubiegłego sezonu został zmuszony, aby bolid Red Bull Racing zamienić na Toro Rosso, zamierza w tym roku udowodnić tym, którzy wątpili w jego możliwości, jak duży popełnili błąd.

W trakcie wakacyjnej przerwy sezonu 2019 Formuły 1, ogłoszono, że na linii Red Bull Racing a Toro Rosso dojdzie do zmiany kierowców. Alex Albon zastąpił w satelickiej ekipie Pierre'a Gasly'ego, który, jak uważało szefostwo RBR, nie radził sobie z presją, co przekładało się na jego wyniki na torze.

Sezon 2020 Francuz spędzi ponownie w Toro Rosso, lecz poprzez swoją postawę i dobre wyniki na torze będzie chciał pokazać wszystkim, którzy go krytykowali, że nie mieli racji, a decyzja o zamianie kierowców była niesprawiedliwa.

Będzie to jak najbardziej możliwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego postawę w ostatnich dziewięciu wyścigach wraz z Toro Rosso, gdzie odżył, a w Brazylii stanął nawet na drugim stopniu podium.

"Kiedy doszło do zamiany, czułem, że to niesprawiedliwe" - powiedział w rozmowie z Motorsport.com, Pierre Gasly. "To do mnie należy zadanie udowodnienia wszystkim, że nie był to właściwy sposób."

"W trakcie dziewięciu ostatnich wyścigów chciałem po prostu udowodnić swój punkt widzenia, szybkość i umiejętności, które posiadam."

Francuski kierowca dał do zrozumienia, że przez całą swoją karierę w sportach motorowych zawsze musiał ciężko walczyć o swoje - nigdy niczego nie otrzymał za darmo i niczego nie mógł brać za pewnik, lecz to nauczyło go walczyć.

Mimo wszystko rozczarowująca była dla niego atmosfera panująca w Red Bull Racing i jak szybko wszyscy zaczęli zwracać się przeciwko niemu, zwłaszcza kiedy nie wszystko szło idealnie pod dyktando Red Bulla.

"Odkąd ścigałem się w samochodach jednomiejscowych, zawsze byłem konkurencyjny, jednak potem w ciągu sześciu miesięcy wszyscy zaczęli zadawać pytania: "Czy on w ogóle ma prędkość? Czy zapomniał jak się jeździ? Zapomniał jak się hamuje?""

"Nie da się tego zapomnieć w dwa-trzy tygodnie. Ludzie opowiadali bzdury bez jakichkolwiek informacji lub nawet wiedzy."

"Dlatego chciałem dać z siebie sto dziesięć procent i być na szczycie mojej gry podczas tych dziewięciu wyścigów."

Ostatecznie Gasly zakończył sezon na siódmej pozycji w klasyfikacji kierowców. Za sprawą dorobku 95 punktów wyprzedził Albona o trzy punkty.