Formuła E prezentuje przeprojektowany bolid Gen2 EVO

Formuła E prezentuje przeprojektowany bolid Gen2 EVO

Formuła E i FIA przedstawiły nowe spojrzenie i przeprojektowany elektryczny bolid Gen2 EVO, który zadebiutuje w sezonie siódmym, gdy seria będzie startowała pod szyldem Mistrzostw Świata Formuły E.

Nowa konstrukcja elektrycznego bolidu Gen2 EVO otrzymała szereg zmian konstrukcyjnych obejmujących nowe przednie skrzydło, płetwę nad komorą elektrycznego silnika, charakterystyczne zakrzywione tylne skrzydło oraz zaktualizowane kolorystykę.

Modyfikacje podwozia zostały wprowadzone w połowie trwającego sezonu i czteroletniego cyklu ery Gen2, aby nadać nowy wygląd Formuły E. Samochód nadal będzie wyposażony w 18-calowe koła i opony Michelin Pilot Sport, które zostały zaprojektowane do użytku zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach.

Konstrukcja, która zadebiutuje w sezonie siódmym, będzie dostępna dla całej stawki zespołów, przy czym zasady pozostaną otwarte dla ekip do projektowania i opracowywania własnych komponentów elektrycznych i części układu napędowego.

"Mistrzostwa Formuły E trwają dopiero sześć sezonów, ale technologia w tym zakresie przeszła długą drogę i może przynieść korzyści wszystkim użytkownikom dróg" - powiedział Jean Todt, prezydent FIA.

"Cieszę się, że przechodząc do statusu mistrzostw świata, widzimy kolejną ewolucję samochodu Gen2 - Gen2 EVO - z nowym, ekscytującym wyglądem."

"To progresywne podejście przyczyniło się do poszerzenia siatki zespołów i zwiększenia konkurencyjności mistrzostw, które wciąż rosną w siłę i które torują drogę zrównoważonej przyszłości mobilności w mieście."

Alejandro Agag, szef Formuły E, dodał: "Gen2 już wyróżnia się jako jeden z najbardziej uderzających samochodów wyścigowych, który trafił na tor, i tak jak sama nazwa wskazuje, Gen2 EVO to kolejna ewolucja charakterystycznego wyglądu."

"Tak jak zrobiliśmy to z samochodem pierwszej generacji, Gen2 EVO otrzymało przeprofilowane nadwozie, aby wyglądało bardziej elegancko i zwinnie. Ten samochód na zawsze zapisze się w książkach historycznych jako pierwszy w walce o Mistrzostwa Świata Formuły E."

"Chciałbym podziękować Prezydentowi FIA Jeanowi Todtowi i jego zespołowi za sprawienie, by ta ewolucja nabrała kształtu."

"Futurystyczny wygląd po raz kolejny pokazuje Formułę E jako kategorię innowacji, zarówno pod względem postępu technologicznego, jak i wyglądu."

Po raz pierwszy bolid Gen2 EVO ujrzy światło dzienne na stoisku FIA podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 3 marca.

Bolid Formuł E Gen2 EVO