Formuła E prezentuje nowy futurystyczny bolid Gen2

Formuła E prezentuje nowy futurystyczny bolid Gen2

Formuła E zaprezentowała nowy elektryczny bolid drugiej generacji, który będzie wykorzystywany przez zespoły od piątego sezonu mistrzostw 2018/19 i zastąpi Spark-Renault SRT 01E.

Nowy futurystyczny bolid, który został zaprojektowany przez Międzynarodową Federację Samochodową, będzie wykorzystywał także system Halo, który będzie posiadał system oświetlenia LED i będzie zapewniał dodatkowe informacje widzom oraz fanom oglądającym w telewizji.

Jest to pierwszy samochód, jaki kiedykolwiek został stworzony przez organ zarządzający sportami motorowymi. FIA zrzesza wiodących projektantów i inżynierów na całym świecie. Wspólny pakiet części zostanie homologowany i zbudowany przez konkurencyjnych producentów, aby umieścić w bolidzie własny układ napędowy.

Bolid drugiej generacji, który będzie używany przez trzy sezony, będzie wyposażony w baterię o dwukrotnie zwiększonej pojemności, co podwoi zasięg i kierowcy będą mogli ukończyć wyścig w jednym bolidzie, a także ścigać się z większą prędkością.

Samochód Gen2 jest wyraźnym dowodem postępu w technologii akumulatorów i silników elektrycznych osiągniętych w ciągu zaledwie czterech lat.

Samochód reprezentuje przyszłość wyścigów - powiedział założyciel i dyrektor generalny Formuły E Alejandro Agag.

Kiedy rozpoczynaliśmy Formułę E, naszym celem było przełamanie formy i zakwestionowanie statusu quo - rewolucji w sportach motorowych. Ta nowa generacja samochodów reprezentuje tę rewolucję.

Fizyczny samochód zostanie zaprezentowany szóstego marca na salonie samochodowych w Genewie.

Jestem bardzo dumny, że FIA znalazła się na czele rozwoju tego samochodu i jest czymś nowym dla Federacji, a projekt odniósł ogromny sukces - dodał prezes FIA Jean Todt.

Bolid Formuły E Gen2