Fabryczny zespół Ducati prezentuje motocykl na sezon 2020

Fabryczny zespół Ducati prezentuje motocykl na sezon 2020

W czwartek o godzinie 20:00 rozpoczęła się w Bolonii prezentacja fabrycznego zespołu Ducati. W sezonie 2020 barwy ekipy reprezentować będą ponownie Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci.

Sezon 2020 będzie bardzo ważny dla fabrycznej ekipy Ducati. Kontrakty Andrei Dovizioso i Danilo Petrucciego obowiązują bowiem do końca roku, a chętnych na ich miejsce nie brakuje. Rok temu wydawało się, że Włosi mogą powalczyć z Markiem Marquezem, ale tylko trzy wygrane to było zdecydowanie za mało. Teraz czeka na nich więc wyzwanie, w którym to ma im pomóc tegoroczny model Desmosedici GP20.

Nowe malowanie zespołu jest bardzo podobne do ubiegłorocznego. Tym razem jednak logo Mission Winnow zapisane jest ciemną czcionką - rok temu było białe. Można więc tym samym dopatrzeć się dużego podobieństwa do barw zespołu Ferrari w F1 z sezonu 2019. Bardziej czytelnie prezentuje się również logo Audi Sport.

Odsłonięcia swoich motocykli dokonali oczywiście sami zawodnicy - Danilo Petrucci i Andrea Dovizioso. Chwilę później zabrali oni głos. 

„Sezon 2019 był interesujący i pozwolił nam zrozumieć kilka aspektów, które pomogą nam się poprawić i rozwijać w roku 2020” – powiedział Andrea Dovizioso. „Ubiegły rok zakończyliśmy jako wicemistrzowie, po raz trzeci z rzędu za Markiem Marquezem, kierowcą, który z pewnością zrobił w zeszłym roku różnicę. My jednak również staraliśmy się najlepiej zarządzać naszym potencjałem”.

„Każdy rok ma swoją własną historię i nie jest łatwo przewidzieć, co się stanie w sezonie 2020. Nasz cel jest jasny: chcemy ponownie walczyć o tytuł. Zarówno Ducati, jak i ja ciężko pracujemy, aby wrócić silniejsi niż kiedykolwiek wcześniej”.

„W porównaniu z ubiegłym rokiem spodziewam się bardziej konkurencyjnych rywali, ale również i my znacznie się rozwinęliśmy. Jestem pewien, że będzie w stanie kontynuować nasz pozytywny trend” – dodał aktualny wicemistrz świata.

„Sezon 2019 był dla mnie pozytywny, pomimo kilku trudności pod koniec roku” – mówił Danilo Petrucci. „To był mój najlepszy sezon w MotoGP pod względem wyników. Odnosiłem pierwsze zwycięstwo w Mugello, w fantastycznym wyścigu przed moją publicznością i wszystkimi kibicami Ducati. Ten wynik zwiększa moją pewność siebie i motywuje mnie do jeszcze większej poprawy w tym roku”.

„Wiem, że nasi rywale wrócą w tym roku silniejsi, ale ja też na to liczę. Poprawiam się i rozwijam z każdym sezonem i w tym roku chcę potwierdzić moje wyniki, jak i również poczynić dalsze kroki naprzód w porównaniu do ubiegłego roku” – dodał „Petrux”.

Krótko przed prezentacją nowych barw, swoją przemowę wygłosił Luigi Dall'Igna, który jest szefem ekipy Ducati.

„Zostawiliśmy już za sobą sezon 2019, w którym po raz trzeci z rzędu potwierdziliśmy wicemistrzostwo w klasyfikacji zawodników, które zajęliśmy z Andreą” – powiedział Luigi Dall”Igna.

„Dovizioso dziewięciokrotnie stawał na podium i odniósł dwa niesamowite zwycięstwa. Jednocześnie Danilo dał nam niesamowite emocje swoim zwycięstwem w Mugello, czyli w Grand Prix, w którym wygrywamy w trzech ostatnich latach. Mimo to nie możemy powiedzieć, że jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani, ponieważ nasz ostateczny cel pozostaje ten sam: zdobycie tytułu mistrzowskiego”.

„Sezon 2020 będzie jeszcze bardziej intensywny i wymagający, w kalendarzu zaplanowano dwadzieścia wyścigów, a nasi rywale będą jeszcze bardziej konkurencyjni. Dlatego wszyscy musimy zwiększyć nasze zaangażowanie. Z tego powodu ciężko pracowaliśmy podczas zimy, aby zaoferować Andrei i Danilo motocykl Desmosedici GP20, który pozwolić im stać się czołowymi konkurentami we wszystkich wyścigach i warunkach” – dodał szef włoskiej ekipy.

Na prezentacji nie mogło zabraknąć dyrektora generalnego Ducati Motor Holding, Claudio Domenicalliego, który rozpoczął prezentację oraz Paolo Ciabattiego, dyrektora sportowego Ducati, Davide Tardozziego, menedżera zespołu i Michele Pirro, kierowcy testowego.

Zespół Ducati jest pierwszym, który zaprezentował motocykl na sezon 2020. Repsol Honda zapowiedziała swoją prezentację na 4 lutego w Dżakarcie, a Suzuki oraz Yamaha (również Petronas Yamaha SRT) przedstawią swoje tegoroczne maszyny w Malezji 6 lutego, czyli dzień przed pierwsza tura przedsezonowych testów.