Fabio Quartararo awansuje w sezonie 2021 do fabrycznego zespołu Monster Energy Yamaha

Fabio Quartararo awansuje w sezonie 2021 do fabrycznego zespołu Monster Energy Yamaha

Zespół Monster Energy Yamaha ogłosił, że w sezonach 2021-2022 ich barwy reprezentować będzie Fabio Quartararo. Partnerem Francuza w fabrycznej ekipie będzie Maverick Vinales, który wczoraj przedłużył swój kontrakt z Yamahą.

Fabio Quartararo dołączył do stawki MotoGP w roku 2019, w którym reprezentował barwy zespołu Petronas Yamaha SRT. Francuz bardzo szybko potwierdził, że dołączenie do królewskiej kategorii w wieku 19 lat nie było błędem. Już podczas czwartej rundy sezonu - Grand Prix Hiszpanii - wywalczył swoje pierwsze pole position, a na debiutanckie podium czekał do Grand Prix Katalonii, gdzie zajął drugie miejsce.

W swoim pierwszym sezonie w MotoGP Francuz stawał na podium siedmiokrotnie i został najlepszym debiutantem roku. Co więcej, w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce i wyprzedził w niej Valentino Rossiego z fabrycznej ekipy Yamahy. Tak świetnie wyniki sprawiły, że Quartararo stał się mocnym kandydatem do zastąpienia Włocha w zespole Monster Energy Yamaha już w sezonie 2021. I rzeczywiście, na taki ruch nie czekaliśmy zbyt długo. Jeszcze przed startem sezonu ekipa ta poinformowała, że jej barwy w latach 2021-2022 reprezentować będzie właśnie Fabio Quartararo.

„Jestem zachwycony tym, co w ostatnich w kilku miesiącach osiągnęli moi managerowie wspólnie z Yamaha Motor Co.” – powiedział Fabio Quartararo. „Nie było to łatwe do ustalenia, ale teraz mamy jasny plan na kolejne trzy lata i jestem bardzo szczęśliwy. Będę ciężko pracował, tak jak w zeszłym roku, i jestem bardzo zmotywowany do osiągnięcia świetnych wyników”.

„Czuję, że okres zimowy jest zbyt długi. Jestem bardzo podekscytowany, że w przyszłym tygodniu pojadę na testy do Sepang, gdzie będę jeździł moją nową YZR-M1 oraz ponownie spotkam się i będę pracować z moją ekipą”.

„Chcę podziękować Yamaha Motor Co. Oraz Petronas Yamaha Sepang Racing Team, którzy dali mi możliwość dołączenie do klasy MotoGP w 2019 roku. W tym roku ponownie dam z siebie wszystko, aby byli ze mnie dumni” – zakończył francuski zawodnik.

Zachwyceni postawą Fabio Quartararo byli przedstawiciele Yamahy. To właśnie wyniki w jego debiutanckim sezonie zdecydowały o podpisaniu kontraktu z fabrycznym zespołem na dwa lata.

„Bardzo się cieszymy, że Fabio dołączy do Yamaha Factory Racing MotoGP Team na sezony 2021 i 2022” – powiedział Lin Jarvis, dyrektor zarządzający zespołem Yamaha w MotoGP. „Jego rezultaty w debiutanckim sezonie w MotoGP były rewelacyjne. Jego 6 pole position i 7 podiów w sezonie 2019 były wyraźnym znakiem jego błyskotliwości i wyjątkowych umiejętności jazdy”.

„Zaproszenie go do przejścia do Yamaha Factory Racing Team po zakończeniu jego kontraktu z Petronas Yamaha Sepang Racing Team było logicznym kolejnym krokiem”.

W tegorocznym sezonie Yamaha będzie w pełni wspierać Fabio Quartararo i zapewni mu motocykl w fabrycznej specyfikacji. Może więc to umożliwić mu wywalczenie pierwszego zwycięstwa w klasie MotoGP.

„W nadchodzącym sezonie zostanie wyposażony w YZR-M1 w fabrycznej specyfikacji i otrzyma pełne wsparcie od Yamahy” – kontynuował Jarvis.

„Fabio ma dopiero 20 lat, ale wykazał się już wielką dojrzałością na motocyklu, ale także poza nim. Cieszymy się więc, że dołączy do nas w 2021 roku. Fabio i Maverick zapewnią nam wszystkim w Yamha Factory Racing MotoGP Team duży bodziec do dalszego rozwoju YZR-M1. Poruszymy niebo i ziemię w pogoni za zwycięstwami w Mistrzostwach Świata MotoGP”.