F1 zaprezentowała zaktualizowane barwy samochodu bezpieczeństwa

Mercedes AMG-GT R / © Daimler AG

Mercedes AMG-GT R o zmodernizowanym malowaniu na sezon 2020, w ramach kampanii „WeRaceAsOne”, będzie symbolizował „solidarność, bezpieczeństwo i różnorodność”.

Przez lata fani Formuły 1 na całym świecie przyzwyczaili się do srebrnej kolorystyki samochodu bezpieczeństwa, za kierownicą którego niezmiennie od dwóch dekad zasiada Bernd Mayländer.

W tym roku jego barwy ulegną modyfikacjom za sprawą inicjatywy Formuły 1 „WeRaceAsOne”, przedstawiając motywy tęczy na bokach oraz masce samochodu. Symbolizuje on solidarność i różnorodność, a także jest wyrazem sprzeciwu wobec wszelkim formom dyskryminacji na tle rasowym i kulturowym.

Tęcza, złożona z barw wszystkich zespołów, będzie obecna na bolidach, kombinezonach zawodników oraz torach wyścigowych przez cały sezon 2020.

Na masce samochodu bezpieczeństwa będzie widoczny napis „Drive Safely” – „Jedź bezpiecznie” jako zwrot do wszystkich fanów obecnych przed telewizorami, aby przypomnieć im o bezpiecznej jeździe.

Umieszczony na dachu oraz tylnej klapie samochodu hashtag „PurposeDriven” będzie promował zaangażowanie FIA w bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, równość płci oraz różnorodność.

Nowe malowanie otrzyma także oficjalny samochód medyczny.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne samochodu bezpieczeństwa, pozostały one bez zmian – Mercedes AMG-GT R posiada mocny, 4-litrowy silnik V8 biturbo (585KM), ceramiczny, wysokodajny kompozytowy układ hamulcowy, misternie zaprojektowane podwozie oraz aktywną aerodynamikę. Wszystko po to, aby spełnić niezwykle wysokie wymagania FIA: safety car musi utrzymać wysoką minimalną prędkość, aby opony i hamulce bolidów jadących za nim nie utraciły odpowiedniej temperatury.

Niezmienny pozostaje również kierowca SC, Bernd Mayländer.

 

Image: © Daimler AG