F1 zagości na torze Hockenheim w ramach zaktualizowanego kalendarza?

F1 zagości na torze Hockenheim w ramach zaktualizowanego kalendarza?

Szef obiektu Hockenheimring, Jorn Teske, potwierdza zainteresowanie Formuły 1 organizacją rundy w Niemczech w ramach uzupełnienia europejskiej części nowego kalendarza.

W poniedziałek, dyrektor generalny F1 Chase Carey przedstawił wstępny zarys nowego kalendarza F1 na sezon 2020, który, według najlepszych prognoz, rozpocznie się początkiem lipca podwójną rundą w Austrii.

Wiemy także na pewno, że w nowym harmonogramie nie zostanie uwzględnione Grand Prix Francji, które zostało odwołane z powodu obostrzeń nałożonych przez francuski rząd w związku z pandemią COVID-19.

Ostatnio na łamach niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung ukazała się informacja o planach powrotu Formuły 1 na tor Hockenheimring i rozegraniu wyścigu o GP Niemiec w ramach uzupełnienia europejskiej części nowego kalendarza. Według niego, FOM (Formula One Management) miał zwrócić się do włodarzy obiektu z pytaniem, czy i kiedy możliwe byłoby rozegranie rundy.

Dyrektor toru Jorn Teske potwierdził te informacje, dodając, że trwają rozmowy na ten temat.

„To prawda, że prowadzimy rozmowy z F1. Dyskutujemy również o kryzysie nowego kalendarza, spowodowanego epidemią koronawirusa. Jeśli będą chcieli przedyskutować jakieś pomysły na konkretnych warunkach, służymy pomocą.”

Z racji pogłębiającego się kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa, Liberty Media miało także zaproponować pokrycie kosztów związanych z organizacją GP Niemiec, co pozwoliłoby na przynajmniej tymczasowy powrót niemieckiej rundy F1 do kalendarza wyścigowego.

Formuła 1 wciąż szuka jak najkorzystniejszych rozwiązań dla „uratowania” tegorocznego sezonu. Chęć organizacji dotychczasowo odwołanych rund zgłosili m.in. właściciele torów Algarve i Imola. Nowy harmonogram wyścigowy ma zostać ogłoszony w możliwie jak najbliższym czasie – pod warunkiem, że pozwoli na to wciąż ewoluująca sytuacja epidemiologiczna.

Tor Hockenheimring gościł u siebie mistrzostwa F1 ostatni raz w ubiegłym roku, po czym odpadł z tegorocznego, pierwotnego kalendarza z powodu niepowodzeń w negocjacjach z Liberty Media.

Image: © Pirelli Motorsport