ePrix Punta del Este powraca do kalendarza Formuły E

ePrix Punta del Este powraca do kalendarza Formuły E

Wyścig na ulicznym torze w Puna del Este powrócił do kalendarza Formuły E na sezon 2017/18, w zastępstwie przełożonej rundy w Sao Paulo.

ePrix Sao Paulo miało zadebiutować w czwartym sezonie Formuły E, jednak władze miasta poprosiły o przełożenie rundy z powodu przeciągającej się prywatyzacji obszaru, na którym miał odbyć się wyścig.

Władze Formuły E wyraziły zgodę na przeniesienie wyścigu w brazylijskim mieście, zastępując go rywalizacją w Urugwaju mna ulicznym torze w Punta del Este, co zatwierdziła w środę Światowa Rada Sportów Motorowych.

Sytuacja w Sao Paulo była dla mnie trochę niepewna - przyznał Alejandro Agag, w nastepstwie sytuacji politycznej w Brazylii.

Polityka w Brazylii jest skomplikowana, choć idzie do przodu, a burmistrz chciał sprywatyzować obszar, na którym zamierzalismy się ścigać. Dlatego powiedziałem: 'Przygotujmy po prostu plan awaryjny.'

Bardzo ważne jest utrzymanie wyścigów i częstotliwości mistrzostw, szczególnie z punktu widzenia transmisji. Dlatego właśnie przygotowaliśmy wyścigu w Punta - dodał dyrektor generalny Formuły E dla Autosportu.

Wyścig odbędzie się w takim samym terminie, jak planowano wstępnie, czyli 17 marca 2018 roku.