Ecclestone nie wierzy, że Ferrari mogłoby oszukiwać

Pierwsza połowa tegorocznego sezonu była bardzo rozczarowująca dla Ferrari. Po wielkich nadziejach z przedsezonowych testów nadeszło bolesne rozczarowanie formą zespołu oraz brakiem możliwości nawiązania równej walki z szarżującym Mercedesem.

Po letniej przerwie nastąpił nadspodziewanie wielki progres, a kierowcy z legendarnej czerwonej stajni zdobyli pięć pole position z rzędu i odnieśli trzy zwycięstwa.

Tak szybki wzrost formy zrodził wiele spekulacji oraz podejrzeń co do uczciwości Ferrari i zarzucono im nieregulaminowe regulacje jednostki napędowej. Komisarze z FIA skrupulatnie zbadali sprawę, oddalając wszelkie zarzuty i wydając nowe dyrektywy techniczne.

Kiedy tempo kierowców Scuderii podczas GP Stanów Zjednoczonych znacząco spadło, plotki powróciły. Max Verstappen z teamu Red Bulll Racing stwierdził, że „tak się dzieje, gdy zespół przestaje oszukiwać”.

Były właściciel F1 Bernie Ecclestone nie wierzy jednak w winę Ferrari i staje w obronie stajni z Maranello. Swoje stanowisko tłumaczy jasno.

W Formule 1 zawsze tak było. Jeśli jeden zespół jest szybszy od pozostałych, przegrani podejrzewają go o oszukiwanie” – powiedział Ecclestone.

Uważa również, że brak Charliego Whitinga, który zmarł przed rozpoczęciem sezonu 2019, jest głównym powodem takiego zachowania wśród ekip F1.

Zespoły interpretowały przepisy po swojemu i dzięki temu zyskiwały przewagę, ale Charlie zawsze był na szczycie. Zawsze był dobry w przewidywaniu takich rzeczy”.