DTM potwierdza rundę na torze Monza w sezonie 2020

DTM potwierdza rundę na torze Monza w sezonie 2020

DTM potwierdziło, że w przyszłorocznym sezonie wyścigowym kierowcy zmierzą się na włoskim torze Monza, który w kalendarzu zastąpi pętlę Misano.

Tor Monza to jeden z historycznych obiektów wyścigowych, który od 1950 roku gości Formułę 1 i jest uważany za świątynię prędkości. Obiekt posiada długie proste, szykany i trudne zakręty, co czyni go ulubionym wśród większości kierowców rywalizujących w przeróżnych seriach wyścigowych.

Włodarze serii DTM potwierdzili, że w sezonie 2020 także i zawodnicy ścigający się w niemieckiej serii będą mieli możliwość zmierzenia się ze świątynią prędkości.

"Dla fanów sportów motorowych na całym świecie Monza jest legendarna. Charakterystyka toru obiecuje pojedynki koło w koło przy dużych prędkościach, a także dobre możliwości wyprzedzania" - powiedział prezes ITR, Gerhard Berger.

"To pierwszy wyścig DTM na torze Monza i jesteśmy dumni, że zorganizujemy rundę tej serii" - przyznał dyrektor generalny Autodromo Nazionale di Monza, Pietro Benvenuti.

"Wyścigi te, wspierane przez ważną organizację, pozwolą nam dalej rozwijać potencjał naszej pętli. Planujemy stworzyć wydarzenie dla publiczności nieograniczające się wyłącznie do sportów motorowych, ale coś, co zaangażuje fanów w niespotykane dotąd doświadczenia."

Tor Monza w sezonie 2020 zastąpi pętlę Misano jako włoską rundę kalendarza DTM, po tym, jak nie przyciągnął znaczącej liczby widzów.

Achim Kostron, dyrektor zarządzający w ITR, podziękował obiektowi Misano za dwuletnią współpracę: "Jesteśmy wdzięczni wszystkim w Misano za to, że byli fantastycznym partnerem podczas powrotu DTM do Włoch w ostatnich dwóch latach."

"Dla naszych trzech kluczowych marek motoryzacyjnych - Aston Martina, Audi i BMW - Włochy są niezwykle ważnym rynkiem. Naszym następnym krokiem jest dalsze podnoszenie świadomości na temat DTM we Włoszech; wyścigi na najsłynniejszym torze wyścigowym w kraju, w połączeniu z otaczającą metropolią Mediolanu, pomogą nam to osiągnąć."

Pełny kalendarz serii DTM na sezon 2020 ma być zaprezentowany podczas ostatniej rundy na torze Hockenheimring.