DTM potwierdza kalendarz wyścigowy na przyszłoroczny sezon

DTM potwierdza kalendarz wyścigowy na przyszłoroczny sezon

Organizatorzy serii DTM potwierdzili przyszłoroczny kalendarz wyścigowy, w którym znalazło się dziesięć rund, w tym jedna niepotwierdzona.

Sezon 2020 DTM rozpocznie się na belgijskim torze Zolder, a nie jak w latach poprzednich na Hockenheimring, na którym rozpoczynał się, jak i kończył sezon niemieckiej serii. Nowy kalendarz zawiera cztery rundy w Niemczech oraz pięć w całej Europie, a także dodatkową rundę, która nie została potwierdzona.

Po pierwszych dwóch wyścigach sezonu 2020 na Zolder, kierowcy wraz z zespołami udadzą się na Lausitzring, a następnie na trzecią, niepotwierdzoną rundę.

Po raz pierwszy rywalizacja będzie odbywać się w Szwecji na torze Anderstorp, zanim zawodnicy zmierzą się w świątyni prędkości na obiekcie Monza, a następnie na ulicznym torze Norisring w Norymbergi.

Po wakacyjnej przerwie akcja zostanie wznowiona na Brands Hatch, po czym kierowcy zmierzą się na obiektach Assen w Holandii, Nurburgring i sezon zakończą na Hockenheimring.

"Kalendarz DTM na sezon 2020 odzwierciedla naszą ambicję osiągnięcia zarówno wzrostu, jak i stabilności" - powiedział dyrektor generalny ITR Achim Kostron. "Będziemy nadal ścigać się w najpopularniejszych miejscach sportów motorowych w Niemczech, jednocześnie zwiększając obecność serii w całej Europie."

"Chcemy nadal zwiększać świadomość DTM na kluczowych rynkach europejskich - dlatego wyścigi na legendarnych torach wyścigowych w Wielkiej Brytanii i Włoszech, takich jak Brands Hatch i Monza, naprawdę pozwolą nam dotrzeć do krajowych odbiorców. Podobnie nasza pierwsza wizyta w Szwecji, następnej wiosny, otworzy kolejny i ważny rynek sportów motorowych, który wciąż się rozwija."

"Podczas gdy zakres kalendarza stale się powiększa, pozostaliśmy wierni naszym fanom w Niemczech, utrzymując cztery wyścigi na kluczowych niemieckich obiektach. Ponadto rywalizacja na Zolder i Assen oznacza, że są w zasięgu geograficznym wielu niemieckich fanów."

"Czujemy, że mamy idealne połączenie miejsc i dat, i już cieszymy się na nowy sezon. Wciąż czeka nas jedna niespodzianka i jest to bardzo ekscytujące" - dodał.

Kalendarz DTM na sezon 2020:

  • 24/04–26/04 Circuit Zolder - Belgia
  • 15/05–17/05 Lausitzring - Niemcy
  • 29/05–31/05 Niepotwierdzone
  • 12/06–14/06 Scandinavian Raceway Anderstorp - Szwecja
  • 26/06–28/06 Autodromo Nazionale Monza - Włochy
  • 10/07–12/07 Norisring - Niemcy
  • 22/08–23/08 Brands Hatch Circuit - Wielka Brytania
  • 04/09–06/09 TT Circuit Assen - Holandia
  • 11/09–13/09 Nurburgring - Niemcy
  • 02/10–04/10 Hockenheimring Baden-Württemberg - Niemcy