DTM odwołuje przedsezonowe testy na torze Hockenheimring

DTM odwołuje przedsezonowe testy na torze Hockenheimring

Organizator serii DTM ITR podjął decyzję, przy pełnym wsparciu kluczowych producentów Audi i BMW, o odwołaniu przedsezonowych testów na torze Hockenheimring, które były planowane na przyszły tydzień.

Czterodniowa sesja miała trwać od poniedziałku do czwartku (16-19 marca), jednak została odwołana z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa w całej Europie.

"Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób jest naszym najwyższym priorytetem" - powiedział dyrektor zarządzający ITR Marcel Mohaupt.

"Ogólna sytuacja wokół koronawirusa, w połączeniu z dyrektywami wydanymi przez niemieckie władze rządowe oraz wzięcie pod uwagę zaangażowanych osób, oznacza, że podjęliśmy decyzję o anulowaniu tego testu."

"Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że DTM, wraz z wieloma innymi sportami, musi podjąć takie środki, ale oczywiście są one dla większego dobra."

"Jeśli chodzi o rozpoczęcie sezonu 2020, prowadzimy bliski dialog z naszymi partnerami, producentami i lokalnymi organizatorami wyścigów" - dodał.

Początek sezonu DTM ma odbyć się 24-26 kwietnia na torze Zolder w Belgii.