Doniesienia: Mugello porozumiało się z F1 w sprawie wrześniowego GP

Mugello Circuit / © Scuderia Ferrari

Według najnowszych doniesień, tor Mugello podpisał umowę na organizację tegorocznego wyścigu F1, który odbędzie się w dniu 13 września.

Przedłużenie europejskiej części tegorocznego kalendarza może już wkrótce stać się faktem. Obiekt Mugello, który jeszcze nigdy nie gościł u siebie mistrzostw świata Formuły 1, będzie najprawdopodobniej gospodarzem dziewiątej rundy tegorocznego sezonu, która zostanie rozegrana tydzień po GP Włoch na torze Monza.

Oznacza to, że pierwsza część sezonu 2020 może być bardzo intensywna. W ciągu 11 tygodni zostanie rozegranych 9 wyścigów (w tym kierowcy ścigać się będą trzykrotnie przez trzy tygodnie z rzędu).

Z powodu pandemii COVID-19, F1 i FIA walczą o utrzymanie jak najwięcej tegorocznych wyścigów – przy jak najmniejszym ryzyku odbywania dalekich podróży. Stąd pojawił się plan organizacji kolejnych wyścigów w Europie.

Runda na tym obiekcie może być zatem 1000 wyścigiem zespołu Scuderia Ferrari w Formule 1.

Wczoraj na torze Mugello odbywał się przedsezonowy test Ferrari, który był ostatecznym przygotowaniem się do opóźnionego startu sezonu dla Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca. Kierowcy usiedli za kierownicą bolidu SF71H z 2018 roku.

70-ty sezon mistrzostw świata Formuły 1 ruszy 5 lipca na torze Red Bull Ring. W ciągu najbliższych dni mamy poznać drugą część tegorocznego kalendarza wyścigowego.

Image: © Scuderia Ferrari