David Worner i Jonathan Carter dołączają do zespołu projektantów Williamsa

David Worner i Jonathan Carter dołączają do zespołu projektantów Williamsa

Zespół ROKiT Williams Racing poinformował dziś, że szeregi zespołu zostaną zasilone przez dwóch doświadczonych inżynierów, Davida Wornera oraz Jonathana Cartera.

David Worner związany jest z Formułą 1 od roku 1997, kiedy dołączył do zespołu Arrows jako inżynier w dziale projektowym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał już dużo wcześniej, pracując przez osiemnaście lat jako inżynier projektowy oraz inżynier obciążeń w Rolls Royce Aero. Po zakończeniu współpracy z ekipą Arrows, w roku 2003 przeniósł się do zespołu Jaguara, a następnie Red Bull Racing, gdzie odpowiadał między innymi za opracowanie zawieszenia bolidu, a w 2014 roku został zastępcą głównego projektanta.

Doświadczenie Jonathana Cartera również liczy sobie wiele lat. Swoją przygodę ze sportami motorowymi rozpoczął w roku 1979 w Reynard Racing Cars, a następnie przeniósł się do ekipy Arrows. W sezonie 2002 trafił do zespołu McLaren, gdzie opracowywał pierwszy monokok z włókna węglowego. W kolejnych latach został wicedyrektorem do spraw projektowych. W roku 2015 przeniósł się do fabrycznej ekipy Renault, gdzie obejmował stanowisko szefa działu projektowania kompozytów.

W zespole Williams David Worner zajmować ma stanowisko głównego projektanta, natomiast Carter mianowany ma zostać głównym inżynierem odpowiedzialnym za integrację i koordynację prac związanych z budową samochodów.

Pełniąca obowiązki szefowej ekipy, Claire Williams, stwierdziła, że nowi członkowie ekipy będą stanowić poważne wzmocnienie zaplecza zespołu.

"Dave i Jonathan wnoszą do zespołu Williams ogromne doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Cieszymy się, że dołączą do nas w najbliższej przyszłości" - przyznała Claire Williams.

"Wzmocnią nasze możliwości projektowe i będą ściśle współpracować z Adamem Carterem, naszym głównym inżynierem oraz innymi starszymi członkami zespołu inżynierów w zakresie projektowania i rozwoju samochodów nowej generacji Williams F1."