Danilo Petrucci: Sezon 2020 będzie dla wszystkich wielką zagadką

Danilo Petrucci: Sezon 2020 będzie dla wszystkich wielką zagadką

Kierowca fabrycznego zespołu Ducati przyznał, że tegoroczny sezon motocyklowych mistrzostw świata może być nieprzewidywalny i obfitować w niespodziewane sytuacje.

Sezon 2020 miał wystartować blisko miesiąc temu w Katarze. Wielu kibiców i dziennikarzy zadawało sobie pytanie – kto w tym roku powalczy o mistrzowski tytuł w królewskiej klasie wyścigów motocyklowych? Na to pytanie ciężko w obecnej sytuacji odpowiedzieć. Winę za to ponosi pandemia koronawirusa, która „storpedowała” wszystkie wydarzenia sportowe na całym świecie, w tym wyścigi motocyklowe.

Włochy są jednym z państw, gdzie liczba zachorowań na wirusa Covid-19 jest największa. Podobnie jak w Polsce, tamtejszy rząd wprowadził obowiązkowy okres kwarantanny, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się szkodliwego wirusa. Problemu nie lekceważą również sportowcy, w tym Danilo Petrucci, który również uważa, że ludzie powinni współpracować ze sobą, aby poprawić obecną sytuację nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie.

„Obecna sytuacja jest bardzo ciężka dla wszystkich” – przyznał Petrucci. – „Z pewnością spędzanie tak dużej ilości czasu w domu i z dala od przyjaciół nie jest komfortowe, ale w tej chwili jest to jedyny sposób, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Musimy jeszcze trochę wytrzymać, a sytuacja niebawem wróci do normy. Wierzę, że za niedługo powrócimy do rywalizacji w MotoGP.”

29-latek w wywiadzie zorganizowanym przez swój własny zespół opowiedział również, jak spędza wolne dni od pracy w domu i czego oczekuje od tegorocznych zmagań w najwyższej klasie wyścigów motocyklowych.

„Skupiam się na poprawie mojej kondycji fizycznej. W poprzednich sezonach był to duży problem, gdyż w końcowej fazie wyścigu brakowało mi sił na walkę o wyższą pozycję. Sezon 2020 będzie moim drugim rokiem w fabrycznym zespole Ducati. W tym roku chciałbym poprawić swoje wyniki z poprzedniego sezonu. W ubiegłym roku udało mi się wygrać pierwszy wyścig w klasie MotoGP, z czego jestem bardzo dumny.”

„Moim celem na tegoroczne zmagania jest ukończenie sezonu w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej kierowców.”

„Na pewno sezon 2020 będzie dla wszystkich wielką zagadką. Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak intensywnego programu, zwłaszcza w ostatnich miesiącach obecnego roku. Kalendarz jest bardzo napięty, więc kluczową rolę w tym roku będzie odgrywać zarówno przygotowanie mentalne, jak i psychiczne. Nie mogę się już doczekać powrotu na tor” – dodał.

„Petrux” przyznał również, że bardzo mocno odczuwa brak treningów z zespołowym kolegą, obecnym wicemistrzem świata MotoGP, Andreą Dovizioso.

„Brakuje mi wspólnych treningów z Dovim, w szczególności tych na motocrossie. Słyszymy się z Andreą prawie codziennie i często ze sobą piszemy. Obecna sytuacja jest bardzo trudna, gdyż tak naprawdę nie mamy okazji do jazdy np. na rowerze w górach, nie mówiąc już o treningach na motocyklu” – zakończył Włoch.

Image: © Ducati