Pol Espargaro przechodzi udaną operację lewego obojczyka

Pol Espargaro z zespołu Red Bull KTM Factory Racing poddał się operacji lewego obojczyka, czego powodem było ponowne złamanie na torze MotorLand Aragon.

Hiszpan podczas trzeciego treningu Grand Prix Aragonii wypadł z toru w piętnastym zakręcie i doznał ponownego złamania lewego obojczyka, co zakończyło jego udział w czternastej rundzie Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Zawodnik KTM tuż po trafieniu do centrum medycznego i potwierdzeniu złamania, został przetransportowany do Barcelony, gdzie przeszedł udaną operację i po odpoczynku rozpocznie rehabilitację aby powrócić na tor już w Tajlandii.

Pol Espargaro doznał złamania środkowej części lewego obojczyka. Wykonano wewnętrzną stabilizację przy użyciu płytki tytanowej z sześcioma zablokowanymi śrubami. Pozostanie w szpitalu przez kolejne dwadzieścia cztery godziny, a po czterdziestu ośmiu rozpocznie rehabilitację - wyjaśnił dr Mir, operujący w Barcelonie Espargaro.

To już drugie złamanie lewego obojczyka przez Hiszpana, który po raz pierwszy nabawił się kontuzji podczas Grand Prix Czech na torze w Brnie, co spowodowało opuszczenie przez niego trzech rund i powrót dopiero na tor Misano.