Claire Williams: Nasz zespół zmierza w końcu w dobrym kierunku

Szefowa ekipy z Grove – Claire Williams kolejny raz w tym sezonie zapewnia, że jej zespół powoli wychodzi na prostą. Czy tym razem słowa Brytyjki będą miały pokrycie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej szefowa zespołu zapowiedziała, że Williams nie zamierza odpuścić bieżących mistrzostw i skupić się na sezonie 2020/2021. Claire Williams zapowiedziała również, że bolidy Roberta i George’a będą wkrótce wyposażone w kompleksowy pakiet poprawek, który będzie dotyczył głównie poprawy pakietu aerodynamicznego.

„Nasza uwaga skupiona jest w tym momencie tylko i wyłącznie na bieżącym sezonie. Nie myślimy o sezonach 2020/2021. Aktualnie mamy sezon 2019 i on jest dla nas priorytetem. W naszej fabryce od rana do późnej nocy pracuje wielu ludzi, którzy za wszelką cenę chcą poprawić jakość naszej tegorocznej konstrukcji. Mogę zapewnić, że nasz zespół zmierza w końcu w dobrym kierunku” - powiedziała Claire Williams.

Podczas spotkania z mediami nie mogło zabraknąć tematu Paddy'ego Lowe'a, który po dłuższym urlopie postanowił rozstać się na stałe z ekipą Williams.

„Nie mogę zdradzać zbyt wielu szczegółów odnośnie odejścia Paddy'ego Lowe'a. Mimo odejścia Paddy'ego nie załamujemy się, ponieważ mamy bardzo zdolną ekipę, która nadzoruje prace w dziale technicznym od momentu, kiedy Paddy postanowił pójść na urlop. Większość osób zauważyła pewnie, że podczas ostatnich piątkowych treningów testowaliśmy pewne udoskonalenia. Niektóre z nich pozostały na stałe w naszych bolidach, ponieważ spisywały się bardzo dobrze”.

Claire Williams zapowiedziała, że większy pakiet poprawek pojawi się jeszcze przed wakacyjną przerwą. Zdaniem szefowej zespołu zmiany, które zostaną wprowadzone do bolidów Williamsa, pozwolą w znacznym stopniu zredukować straty do pozostałych zespołów.

„Stopniowo staramy się zmniejszać dystans, który dzieli nas od pozostałych zespołów. Planujemy przed wakacyjną przerwą wprowadzić znaczący pakiet poprawek, który pozwoli nam jeszcze bardziej zmniejszyć dystans. Ostatnie tygodnie były dla nas bardzo ciężkie, jednak cieszy nas postęp, który jest stopniowo dokonywany” - podsumowała Claire Williams.