Charles Leclerc: Chcę być coraz lepszy

Charles Leclerc z zespołu Ferrari jako trzeci minął linię mety podczas Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina, przyznając, że walczył z degradacją opon i nie mógł walczyć o wyższe lokaty.

W końcowej klasyfikacji kierowców Leclerc ukończył tegoroczny sezon na czwartej pozycji. Co ważniejsze, wyprzedził w niej swojego kolegę z ekipy Sebastiana Vettela, czterokrotnego mistrza świata. To był bardzo dobry sezon w wykonaniu młodego kierowcy z Monako.

_"Tak, jestem bardzo, bardzo dumny z tego, jak to się potoczyło. Chciałbym pogratulować i podziękować Sebastianowi"_– powiedział Charles Leclerc.

"To dla mnie świetny sezon. Po raz pierwszy walczyłem w Formule 1 o podium, po raz pierwszy zdobyłem pole position i wygrałem wyścig. Było wiele pozytywów" – dodał.

Po wyścigu Monakijczyk przyznał także, że według niego, Ferrari nie było wystarczająco szybkie, by walczyć w ten weekend o zwycięstwo.

"Na pierwszych okrążeniach wydawaliśmy się dość szybcy, ale potem coraz bardziej walczyliśmy z degradacją opon. Musimy się dowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. W tym momencie nie mam na to odpowiedzi, nie mogliśmy jej znaleźć od początku tego sezonu. Teraz mamy czas na przeanalizowanie wszystkich danych i mam nadzieję, że wrócimy silniejsi w 2020 roku."

"Zawsze marzyłem o tym, by być kierowcą Formuły 1, zawsze marzyłem, by jeździć samochodem Ferrari. Chcę być coraz lepszy, chcę się rozwijać. Mam nadzieję, że dam im sukcesy, na które oni czekają, których potrzebują."