Carlos Sainz osiąga założony cel na ostatni wyścig sezonu

Carlos Sainz osiągnął wyznaczony cel na ostatni wyścig sezonu, kończąc rywalizację na szóstej lokacie w klasyfikacji kierowców, a także pomógł zespołowi zakończyć kampanię na czwartej lokacie w klasyfikacji konstruktorów.

Hiszpan wyścig o Grand Prix Abu Zabi rozpoczął z ósmego pola, jednak z powodu miękkiej mieszanki na starcie zespół musiał postawić na dwa pit stopy, co wiązało się z dużym ryzykiem zakończenia ostatniego wyścigu poza czołową dziesiątką.

Duże ryzyko finalnie się opłaciło i mimo trudnej pogoni za Nico Hulkenbergiem, Sainz zdołał wyprzedzić kierowcę Renault na ostatnim okrążeniu, zdobywając jeden punkt, który pozwolił mu cieszyć się z szóstego miejsca w finalnym zestawieniu.

"Jestem bardzo szczęśliwy" - przyznał Carlos Sainz po minięciu lini mety na dziesiątej lokacie.

"Celem tego weekendu było ukończenie sezonu na szóstej pozycji w klasyfikacji kierowców i udało nam się. Nie był to łatwy wyścig, z dużą ilością ciasnej jazdy podczas wszystkich przejazdów i koniecznością starty na miękkiej mieszance."

"Pojechaliśmy na dwa pit stopy, wiedząc, że postawi mnie to w delikatnej pozycji, aby dostać się do pierwszej dziesiątki, jednak to była moja jedyna szansa."

"Udało mi się złapać Hulkenberga na samym końcu i na ostatnim okrążeniu go wyprzedziłem, czego nie zapomnę!"

"Jestem bardzo zadowolony z mojego sezonu i niezwykle wdzięczny każdemu członkowi zespołu" - dodał Hiszpan.