Bruno Spengler odchodzi z serii DTM

Bruno Spengler odchodzi z serii DTM

Bruno Spengler zakończył karierę w serii DTM. BMW M4 DTM, którym dotychczas ścigał się w niemieckiej serii, zamieni na BMW M8 GTE i dołączy do amerykańskiej IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Pod koniec stycznia wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Daytona w Stanach Zjednoczonych wraz z BMW Team RLL. Pozostanie także rezerwowym i testowym kierowcą BMW i Andretti Motorsport w Formule E.

"Jestem oczywiście rozczarowany, że nie będę ścigał się już w DTM w 2020 roku" - przyznał Spengler. "To było 15 dobrych lat, podczas których DTM stało się częścią mojej rodziny. Ścigałem się w DTM przez prawie pół życia."

"Podczas moich 195 wyścigów odniosłem wiele sukcesów - przede wszystkim odniosłem zwycięstwo z BMW na Hockenheim w 2012 roku. To zwycięstwo będzie na zawsze dla mnie ściśle związane z Charlym Lammem. Jako sportowiec wolałbym oczywiście pozostać jeszcze przez kilka lat."

"Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim moim mechanikom i inżynierom, z którymi pracowałem przez te wszystkie lata i z którymi świętowałem tak wiele sukcesów."

"W rodzinie BMW czuję się jak w domu. Zmierzę się z nowymi wyzwaniami i napiszę nowy rozdział w mojej karierze. Znam BMW M8 GTE, BMW Team RLL i niektóre tory w Ameryce Północnej. Dlatego uważam, że szybko się tam odnajdę. Dla mnie jako Kanadyjczyka, z pewnością ważne będzie, aby po raz pierwszy od dłuższego czasu wziąć udział w prawdziwym domowym wyścigu na Mosport."

Bruno Spengler ścigał się w serii DTM przez 15 lat i wziął udział w 195 wyścigach. Największym sukcesem Kanadyjczyka jest zdobycia mistrzostwa serii w 2012 roku.

Spengler początkowo reprezentował zespół Mercedes (2005-2011) i w tym czasie dwukrotnie był wicemistrzem serii. W 2012 roku BMW powróciło do serii, a Spengler zmienił producenta. W czasie swojej kariery wygrał 16 wyścigów, 18 razy zdobywał pole position i 51 razy stawał na podium.