Bradley Smith zastępcą Andrei Iannone w dwóch pierwszych rundach sezonu MotoGP

Bradley Smith - Aprilia Racing Team Gresini / © Aprilia Racing Team Gresini

Zespół Aprilia Racing Team Gresini potwierdził, że Bradley Smith zastąpi Andreę Iannone podczas dwóch pierwszych rund sezonu 2020 - GP Hiszpanii zaplanowano na 19 lipca, a GP Andaluzji odbędzie się tydzień później.

Aprilia znalazła się w niepewnej sytuacji po tym, gdy w organizmie Andrei Iannone wykryto środek dopingujący. W związku z tym na początku kwietnia Sąd Dyscyplinarny FIM nałożył na Włocha 18-miesięczne zawieszenie, które ma obowiązywać do 16 czerwca 2021 roku. Zawodnik Aprilii walczy jednak o zmianę tej decyzji i złożył apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Jednocześnie Światowa Organizacja Antydopingowa wnioskuje o wystosowanie maksymalnej - czteroletniej - kary zawieszenia.

W związku z tym, że decyzja Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu najprawdopodobniej nie zapadnie przed startem sezonu MotoGP, zespół Aprilia Racing Team Gresini zdecydował się wystawić w miejsce Iannone swojego obecnego kierowcę testowego, Bradleya Smitha. Jak na razie Brytyjczyk wystąpi w dwóch pierwszych rundach, czyli w GP Hiszpanii oraz GP Andaluzji. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji co do kolejnych startów. Po dwóch wyścigach na torze Jerez na zawodników czeka tydzień przerwy, a do rywalizacji wrócą w Czechach, kiedy to 9 sierpnia odbędzie się wyścig na torze w Brnie.

Obecnie Bradley Smith wraz Aleixem Espargaro, który przedłużył kontrakt z Aprilią do końca sezonu 2022, znajdują się na torze w Misano, gdzie odbywają trzydniowe prywatne testy modelu RS-GP 2020.

Image: © Aprilia Racing Team Gresini